OnePlus Nord sa blíži. Cenovo dostupnejší smartfón sa nám oficiálne odhalí 21. júla!

OnePlus Nord, inak označovaný aj ako OnePlus Z, bude na trh uvedený 21. júla. O novinku sa s nami prostredníctvom Instagramu podelil samotný výrobca.

O pripravovanom cenovo dostupnejšom smartfóne od OnePlus, teda OnePlus Nord, sme sa v priebehu posledných týždňov dozvedeli skutočne obrovské množstvo informácií. Aj napriek tomu sme však až doposiaľ nemali k dispozícii oficiálny dátum jeho predstavenia.

To sa ale dnešným dňom mení. Predmetný smartfón, inak označovaný aj ako OnePlus 8 Lite či OnePlus Z, bude na trh uvedený 21. júla. O novinku sa s nami prostredníctvom Instagramu podelil samotný výrobca (viď. nižšie).

https://www.instagram.com/p/CCV-yzWH7jh/?utm_source=ig_web_copy_link

V tomto momente teda už o smartfóne vieme takmer všetko. Stále nám síce chýbajú určité detaily, no aj tie sa nám s istotou odhalia už o necelé dva týždne.

Čo sa týka základnej výbavy, OnePlus Nord údajne ponúkne OLED displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz a integrovaným optickým snímačom odtlačkov prstov, 6 GB operačnej pamäte, čipsetom Snapdragon 765G a 4 300 mAh batériou s podporou pre 30 W rýchle nabíjanie.

Zadná strana bude domovom pre zostavu štyroch snímačov, ktorým bude šéfovať 64 Mpx hlavný senzor. OnePlus Nord bude taktiež vôbec prvým smartfónom z dielne OnePlus, ktorý ponúkne dva selfie fotoaparáty. V prípade hlavného môžeme hovoriť o rozlíšení 32 Mpx, zatiaľ čo sekundárny by mal ponúknuť rozlíšenie 8 Mpx.

Ako sme už naznačili vyššie, smartfón sa nám oficiálne odhalí už o necelé dva týždne, presnejšie 21. júla. Dostupný bude najskôr v Európe a Indii.

A cena? V našom nedávnom článku sme vás informovali, že predajná cena OnePlus Nord by nemala prekročiť hranicu 500 dolárov, čo v prepočte vychádza na približne 440 eur.