solar

Garmin vylepšil svoje hodinky, do súčasných modelov pridal solárne nabíjanie

Spoločnosť Garmin vyrába kvalitné inteligentné hodinky s bohatou funkcionalitou, ktoré s obľubou využíva množstvo športovcov, dobrodruhov a iných používateľov vyznávajúcich aktívny životný štýl.

Spoločnosť Garmin vyrába kvalitné inteligentné hodinky s bohatou funkcionalitou, ktoré s obľubou využíva množstvo športovcov, dobrodruhov a iných používateľov vyznávajúcich aktívny životný štýl.

Garmin má v portfóliu niekoľko modelov inteligentných hodiniek, od tých dostupnejších až po extra triedu pre tú najnáročnejšiu klientelu. V auguste 2019 spoločnosť predstavila model hodiniek Fénix ​​6X Pro Solar.

Tieto hodinky sú vybavené unikátnym solárnym nabíjaním, ktoré dokáže do určitej miery predĺžiť výdrž na jedno nabitie. Pochopiteľne, nabíjanie má najväčší zmysel počas používania hodiniek pri vonkajších aktivitách, ideálne pri dostatočnom slnečnom svetle.

Fénix ​​6X Pro Solar je špičkovým modelom hodiniek, o čom nakoniec svedčí aj cena. Stoja však takmer 950 €.

Garmin sa rozhodol technológiu solárneho dobíjania doplniť do ďalších hodiniek, ktoré má v ponuke už dlhšie. Nejde teda o nový rad produktov, ale o jeho aktualizáciu. Solárne nabíjanie je po novom dostupné v modeloch Instinct, Fénix ​​6 a Fénix 6s a Tactix Delta.

TIP REDAKCIE
Bežecký pás na doma čo najlacnejšie: Tento model teraz stojí len 150 €!
Garmin
Foto: Garmin

Napríklad model Fénix ​​6S získa vďaka takémuto nabíjaniu približne ďalší deň a pol výdrže. Rad Instinct ponúkne až 50-dňovú výdrž na jedno nabitie. Denne však s nimi musíte stráviť na slnku aspoň tri hodiny, píše výrobca vo svojom blogu.

Hodinky Tactix Delta s vojenskou normou odolnosti MIL-STD-810 a špeciálnymi funkciami vydržia na jedno nabite vďaka solárnemu nabíjaniu 66 hodín s plne aktívnym GPS, resp. 24 dní v úspornejšom režime inteligentných hodiniek.

Model Tactix Delta má pritom zafírové sklo, odolnú povrchovú úpravu, tzv. Stealth režim pre absolútne vypnutie akéhokoľvek pripojenia alebo bezpečnostnú funkciu Kill Switch, ktorá okamžite vymaže internú pamäť hodiniek.

Za hodinky s dodatočným solárnym nabíjaním si ale budete musieť priplatiť. Línia Instinct Solar sa predáva od 399 € (výrobcom odporúčaná maloobchodná cena). Fénix 6S Solar stojí od 749 € a cena modelu Garmin Tactix Delta sa vyšplhala až na 1099,99 €.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať