Súboj sa vyostruje: Ultra tenké sklo v skladacích smartfónoch plánuje použiť aj Huawei a Xiaomi

Špekuluje sa, že nadchádzajúce skladacie telefóny od Huawei či Xiaomi budú mať pokrokovejšie displeje ako má napríklad Galaxy Z Flip.

Už dlhší čas sa vie, že spoločnosti Samsung a Motorola pracujú na nových skladacích smartfónoch, ktoré budú vybavené ultra tenkým sklom. Túto technológiu si údajne môžu v budúcnosti osvojiť aj značky Xiaomi a Huawei, píše server Android Community.

Zatiaľ čo Samsung pripravuje druhú generáciu skladacieho Galaxy Fold, ktorá má debutovať ako Galaxy Fold 2, Motorola pracuje na druhej generácii Motorola Razr. Aj v tomto prípade sa do názvu zrejme pridá len číslovka.

Ako sme už naznačili vyššie, obidve zariadenia budú vybavené ultra tenkým sklom. Ide o šikovnú technológiu, ktorú môžu vo svojich nadchádzajúcich skladacích smartfónoch uplatniť aj spoločnosti Xiaomi a Huawei.

Portfólio Huawei už síce obsahuje Mate X a Mate Xs, no tieto kúsky sa žiaľ na trhu netešili obzvlášť veľkej popularite. Stále je tu však príležitosť na zmenu, keďže trh so skladacími smartfónmi sa zatiaľ nachádza v pomerne ranom štádiu.

Kľúčom k úspechu môže byť práve spomenutá technológia. Špekuluje sa, že nadchádzajúce skladacie telefóny od Huawei či Xiaomi budú mať pokrokovejšie displeje ako má napríklad Galaxy Z Flip. Je možné, že síce využijú riešenie juhokórejského giganta, no ešte pred samotnou implementáciou do zariadení ho podrobia radom vylepšení. Konkrétne príklady však zatiaľ nemáme k dispozícii.

Čo sa týka Xiaomi, približne pred mesiacom sme vás informovali ohľadom patentu, ktorý obsahoval skladací smartfón vybavený otočným panelom s fotoaparátmi. Patent je však stále len patent, a teda nie je isté, či na takom smartfóne spoločnosť vôbec niekedy začne pracovať. Niet však pochýb, že sa k nám niekedy v budúcnosti, či už blízkej alebo ďalekej, skladací smartfón značky Xiaomi dopracuje.

Zatiaľ nám tak neostáva nič iné, než čakať.