Streamovacia služba Mixer končí, Microsoft ju presmeruje na Facebook

Spoločnosť Microsoft sa rozhodla ukončiť prevádzku streamovacej platformy Mixer zameranej na videohry. Svoje aktivity v tejto oblasti presunie na Facebook.

Spoločnosť Microsoft sa rozhodla ukončiť prevádzku streamovacej platformy Mixer zameranej na videohry. Svoje aktivity v tejto oblasti presunie na Facebook, presnejšie do služby Facebook Gaming, s ktorou Microsoft uzavrel partnerstvo, informuje vo svojom blogu.

Herný priemysel je lukratívnym priestorom, v ktorom sa točia veľké peniaze. Dobre vynáša aj streamovanie hier. V tomto segmente aj naďalej kraľuje najpopulárnejší Twitch, ktorý pre zmenu vlastní Amazon.

Svoj kus koláča si chce odtrhnúť aj platforma YouTube Gaming alebo už spomínaná služba Facebook Gaming. V minulom roku prestúpil zo služby Twitch do služby Mixer jeden z najpopulárnejších streamerov s prezývkou Ninja.

Exkluzívny kontrakt stál spoločnosť Microsoft niekoľko miliónov dolárov.

Ponuka streamov v službe Mixer.

Aj napriek takejto investícii sa spoločnosť Microsoft rozhodla prevádzku služby Mixer ukončiť. Partnerstvo s Facebook Gaming je súčasťou širšej dohody medzi subjektmi Xbox a Facebook. So službou Facebook Gaming bude prepojená platforma Project xCloud.

TIP REDAKCIE
Pixel 6 je vyberavý: Ak máte starší či menej kvalitný kábel, odmieta sa nabíjať

Všetci tvorcovia obsahu, ktorí boli zapojení do partnerského programu v službe Mixer, budú môcť vo svojich aktivitách pokračovať na platforme Facebook Gaming, ak budú chcieť. Získajú rovnaký status partnera a podobné, ak nie rovnaké podmienky, ktoré mali v službe Mixer.

Facebook Gaming navštevuje mesačne 700 miliónov hráčov, ktorí hrajú hry a streamujú alebo vyvíjajú inú súvisiacu aktivitu. Od konca budúceho mesiaca, kedy Mixer oficiálne skončí (22. júla), Microsoft presmeruje všetky odkazy z webov a aplikácií na Facebook Gaming.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať