Samovyvažovacie dvojkolky Segway PT končia. Výroba sa zastaví 15. júla

Americká spoločnosť Segway chcela spôsobiť revolúciu v mestskej osobnej doprave vozítkom Segway PT, ktoré začala predávať ešte v decembri roku 2001.

Americká spoločnosť Segway chcela spôsobiť revolúciu v mestskej osobnej doprave vozítkom Segway PT, ktoré začala predávať ešte v decembri roku 2001. 

Segway PT (Personal Transporter) samotnú spoločnosť preslávil aj napriek tomu, že nikdy nedosiahol významný predajný úspech. Pomerne drahé vozidlo o dvoch robustných kolesách poháňala batéria a o jeho stabilitu sa staral systém automatického udržiavania rovnováhy.

V dnešnej dobe to až tak revolučne neznie, no v roku 2001 tomu bolo rozhodne inak. Portál Fast Company teraz ako prvý informuje, že produkcia pôvodných vozidiel Segway PT skončí 15. júla. Výroba zväčša prebiehala v malom meste Bedford v americkom štáte New Hampshire.

Vo výrobe pracovalo 25 ľudí, ktorí si teraz musia nájsť nové zamestnanie. Servis pre doteraz predané kusy zostáva v prevádzke.

Za necelých 20 rokov sa podarilo predať približne 140 000 kusov osobných vozidiel Segway PT. Väčšinou slúžili a slúžia ako turistická atrakcia, no používali ich aj pracovníci bezpečnostných služieb na letiskách alebo v obchodných domoch.

TIP REDAKCIE
Samsung v roku 2022 predstaví niekoľko tabletov, hodinky aj slúchadlá, ukazuje uniknutý plán
Segway PT
Segway PT si môžete prenajať aj v Prahe. Napríklad „Fun & Beer segway tour” trvá 120 minút a momentálne stojí 39 eur. Foto: pragueonsegway.com

Od roku 2015 vlastní značku Segway čínska spoločnosť Ninebot, ktorá predáva elektrické kolobežky, korčule a iné typy samovyvažovacích približovadiel. Hlavne elektrické kolobežky sú čoraz populárnejšie, čo je nakoniec vidieť aj v našich mestách.

Spôsobujú však problémy chodcom. V uliciach často zavadzajú a hrozí riziko zrážky. Niektoré európske mesta preto prijali opatrenia, ktoré upravujú podmienky ich používania. Za nedodržiavanie pravidiel môžu jazdci dostať pokutu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať