Xiaomi sa pripravuje na budúcnosť: Skladací telefón s otočnými foťákmi je len začiatok!

Jedna zostava pre všetky účely.

1
Ilustr. foto

Čínske Xiaomi prichádza s ďalším zaujímavým patentom. Tentokrát ide o skladací smartfón vybavený otočným panelom, ktorý je domovom pre štyri fotoaparáty. Na novinku upozornil Gizmochina.

Princíp je pomerne jednoduchý. Fotoaparáty smartfónu nebudú rozdelené na zadné a predné. Panel, do ktorého sú osadené, sa tak bude otáčať podľa potrieb užívateľa. Pre všetky účely teda bude slúžiť jedna a tá istá zostava.

Patent spoločnosti Xiaomi – via Gizmochina/LetsGoDigital

Môžeme si všimnúť, že štýl skladania sa podobá na nový Motorola Razr či Galaxy Z Flip. Po otvorení sa nám naskytne pohľad na rozľahlý displej, ktorý je takmer zo všetkých strán obklopený pomerne tenkými rámikmi. Jedinou výnimkou je vrchná časť, ktorú ohraničuje spomenutý otočný panel.

Medzi panelom a displejom sa nachádza pomerne výrazná medzera, čo znamená, že fotoaparáty budú viditeľné aj v zloženom stave. Patent nám však neprezrádza či bude zariadenie vybavené aj sekundárnym displejom, a teda zatiaľ nie je isté či budú fotoaparáty v tomto stave použiteľné.

Patent spoločnosti Xiaomi – via Gizmochina/LetsGoDigital

Nedostatkom informácií je aj v oblasti sklápacieho mechanizmu. Keďže však ide o novodobú vyklápačku, predpokladá sa, že smartfón bude vybavený podobným kĺbom ako Galaxy Z Flip.

Zatiaľ však ide len o patent. Spoločnosť sa k tejto téme doposiaľ nevyjadrila, čiže nedisponujeme žiadnym oficiálnym potvrdením, že na ňom skutočne pracuje alebo to aspoň plánuje.