cena

Motorola One Fusion+ oficiálne: Stredná trieda s poriadnou batériou za 299 €

Po vlajkových modeloch prichádza Motorola so novým, podstatne lacnejším zariadením, ktoré síce nemá parametre top triedy, za pozornosť ale určite stojí.

Po vlajkových modeloch Edge a Edge+ prichádza značka Motorola s novým, podstatne lacnejším, zariadením, ktoré síce nemá parametre najvyššej triedy, za pozornosť ale určite stojí.

Novinka One Fusion+ je reprezentantom strednej kategórie, v ktorej má značka Motorola dlhodobo kvalitné zastúpenie. Zariadenie má štvoricu fotoaparátov, výsuvnú selfie kameru, objemnú batériu a nechýba ani poriadne veľký displej.

Smartfón meria 162,9 x 76,4 x 9,6 milimetrov a váži 210 gramov. Vo vrecku nohavíc ho teda budete určite cítiť. Váha nie je najnižšia, o čo sa aspoň z časti postarala batéria so štedrou kapacitou až 5000 mAhTurboPower nabíjanie pracuje s výkonom 15 W.

Motorola One Fusion+
Foto: Motorola

Zobrazovací panel typu LCD disponuje rozlíšením 2340 x 1080 pixelov (FHD+), pomerom strán 19:9, technológiou HDR10 a uhlopriečkou 6,5-palca. Ako zdroj výkonu v tomto smartfóne slúži čipset Snapdragon 730, ktorý výrobca skombinoval so 6 GB operačnou pamäťou a 128 GB úložiskom.

Motorola One Fusion+ stavila na univerzálnu foto výbavu. Hlavný snímač obrazu má rozlíšenie 64 Mpx a svetelnosť f/1.8. Na výstupe produkuje 16 Mpx snímky, o čo sa stará technológia Quad Pixel pre zlučovanie pixelov. 

Foto: Motorola

Pre nadšencov ultra širokých fotografií je pripravený 8 Mpx snímač so svetelnosťou f/2.2 (118° zorné pole), ale aj 5 Mpx fotoaparát pre detailné makro zábery (f/2.2). Hĺbku ostrosti spracuje asistenčný 2 Mpx senzor.

Predný fotoaparát, ktorý je ukrytý vo výsuvnom mechanizme, má svetelnosť f/2.0 a rozlíšenie 16 Mpx. Vďaka takémuto riešeniu vám vo výhľade na obrazovku nebude brániť žiadny zárez ani otvory.

TIP REDAKCIE
Spotify odstránilo z aplikácie režim Car View, vodiči hromžia
Foto: Motorola

Miesto sa našlo aj pre výkonné reproduktory, slot na pamäťovú kartu alebo 3,5 mm audio rozhranie. Odolnosť voči vode je len povrchová. Snímač odtlačkov prstov sa nachádza na zadnej strane, pričom je efektne zapracovaný do loga výrobcu.

Možnosti pripojenia zabezpečí WiFi 5, USB-C, Bluetooth 5.0 a LTE podpora pre siete 4. generácie. 5G prítomné nie, čo však zatiaľ nepredstavuje pre prípadných záujemcov žiadnu prekážku.

Foto: Motorola

Motorola zážitok z používania takmer čistej formy operačného systému Android 10 povýšila užívateľským prostredím My UX, ktoré obsahuje známe Moto Akcie, ale tiež ďalšie nadstavbové funkcie ako napríklad vlastné motívy s výberom jedinečných fontov, farieb, tvarov ikon a animácií snímača odtlačkov prstov.

Na boku zariadenia sa okrem štandardných ovládačov nachádza jedno tlačidlo navyše. Patrí digitálnej asistencii Google Assistant, ktorú je možné pomocou tlačidla rýchlo aktivovať aj pri zamknutej obrazovke. 

Motorola One Fusion+: Cena a dostupnosť

Motorola One Fusion+ sa už začala predávať u susedov v Poľsku, no k nám sa dostane až začiatkom budúceho mesiaca (júl). Maloobchodná odporúčaná cena bola stanovená na 299 eur. Okrem európskych končín sa bude novinka predávať aj na trhu v Indii či v Latinskej Amerike.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať