Do finále PowerUp! sa prebojoval slovenský startup Biotron Labs. Má perfektné riešenie pre elektromobily!

Platforma, ktorá pomôže s budovaním siete nabíjačiek pre elektromobily.

0
biotron labs
Ilustr. foto: wikimedia.org

Slovenské národné finále súťaže PowerUp! pozná svojho víťaza. Do medzinárodnej časti sa prebojoval startup Biotron Labs, ktorý porotu presvedčil platformou pre zlepšovanie mobility.

Biotron Labs mal v súťaži silnú konkurenciu, ktorá sa orientovala na 3D tlač v segmente stavebníctva (3Dimension), regeneráciu olovených batérií (E-Vision Systemszískal cenu publika) alebo vývoj komplexnej priemyselnej platformy internetu vecí (Grissp). V slovenskom finále súťažili celkovo 4 spoločnosti.

Spoločnosť Biotron Labs vyvíja platformu Mobilyze, ktorá pomáha klientom robiť lepšie rozhodnutia v súvislosti so zlepšovaním mobility. Preto pomáha sieťam nabíjačiek pre elektromobily nájsť vhodné miesta na ich umiestnenie na základe reálneho a očakávaného dopytu.

Firma spolupracuje aj s mestami a regiónmi, ktoré vďaka Mobilyze vedia vyhodnocovať presuny obyvateľstva, navrhovať politiky a vyhodnocovať ich dopad s minimálnym oneskorením.

Šéf víťazného projektu Pavol Magic odpovedá na otázky odbornej poroty. Podujatie sa konalo formou online video konferencie.

Do súťaže PowerUp! fondu EIT InnoEnergy sa prihlásilo celkovo 425 firiem a projektov z 24 krajín strednej a východnej Európy. Najbližšie nás čaká národné finále Českej republiky (19. máj) a Chorvátska (21. máj).

Víťazi národných kôl sa stretnú vo veľkom finále, ktoré sa bude konať 3. júna 2020. Pôvodne sa malo podujatie uskutočniť kvôli pandémii nového koronavírusu až v októbri. Organizátori sa nakoniec priklonili k online formátu podujatia v pôvodnom termíne.

Víťazi môžu získať finančné ceny vo výške 65 000 eur a ďalšie ceny od partnerov Amazon Web Services, Revolut alebo SpeedUp Group.

Dôležitejšie však je, že víťazi dostanú príležitosť získať pre svoje projekty investície v miliónoch eur, vďaka ktorým dokážu svoje projekty naďalej rozvíjať s cieľom uplatniť ich v praxi a na komerčnom trhu.