biotron labs

Do finále PowerUp! sa prebojoval slovenský startup Biotron Labs. Má perfektné riešenie pre elektromobily!

Slovenské národné finále súťaže PowerUp! pozná svojho víťaza. Do medzinárodnej časti sa prebojoval startup Biotron Labs, ktorý porotu presvedčil platformou pre zlepšovanie mobility.

Slovenské národné finále súťaže PowerUp! pozná svojho víťaza. Do medzinárodnej časti sa prebojoval startup Biotron Labs, ktorý porotu presvedčil platformou pre zlepšovanie mobility.

Biotron Labs mal v súťaži silnú konkurenciu, ktorá sa orientovala na 3D tlač v segmente stavebníctva (3Dimension), regeneráciu olovených batérií (E-Vision Systemszískal cenu publika) alebo vývoj komplexnej priemyselnej platformy internetu vecí (Grissp). V slovenskom finále súťažili celkovo 4 spoločnosti.

Spoločnosť Biotron Labs vyvíja platformu Mobilyze, ktorá pomáha klientom robiť lepšie rozhodnutia v súvislosti so zlepšovaním mobility. Preto pomáha sieťam nabíjačiek pre elektromobily nájsť vhodné miesta na ich umiestnenie na základe reálneho a očakávaného dopytu.

Firma spolupracuje aj s mestami a regiónmi, ktoré vďaka Mobilyze vedia vyhodnocovať presuny obyvateľstva, navrhovať politiky a vyhodnocovať ich dopad s minimálnym oneskorením.

Šéf víťazného projektu Pavol Magic odpovedá na otázky odbornej poroty. Podujatie sa konalo formou online video konferencie.

Do súťaže PowerUp! fondu EIT InnoEnergy sa prihlásilo celkovo 425 firiem a projektov z 24 krajín strednej a východnej Európy. Najbližšie nás čaká národné finále Českej republiky (19. máj) a Chorvátska (21. máj).

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

Víťazi národných kôl sa stretnú vo veľkom finále, ktoré sa bude konať 3. júna 2020. Pôvodne sa malo podujatie uskutočniť kvôli pandémii nového koronavírusu až v októbri. Organizátori sa nakoniec priklonili k online formátu podujatia v pôvodnom termíne.

Víťazi môžu získať finančné ceny vo výške 65 000 eur a ďalšie ceny od partnerov Amazon Web Services, Revolut alebo SpeedUp Group.

Dôležitejšie však je, že víťazi dostanú príležitosť získať pre svoje projekty investície v miliónoch eur, vďaka ktorým dokážu svoje projekty naďalej rozvíjať s cieľom uplatniť ich v praxi a na komerčnom trhu.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať