youtube music

Hudba Google Play končí. Spúšťa sa migrácia obsahu do YouTube Music

Už od predstavenia novej hudobnej služby YouTube Music bolo viac menej jasné, že Google neskôr odstaví svoju pôvodnú službu Hudba Google Play.

Už od predstavenia novej hudobnej služby YouTube Music bolo viac menej jasné, že Google neskôr odstaví svoju pôvodnú službu Hudba Google Play.

Hudba Google Play by sa mala presunúť do digitálneho neba ešte tento rok. Tým užívateľom, ktorí ju aktívne využívali, Google umožní presunúť takmer všetok obsah do služby YouTube Music.

Nástroj na presun obsahu Google používateľom postupne sprístupňuje od dnešného dňa. Zatiaľ naň nemusia natrafiť všetci. Tých používateľov, ktorých sa to týka, bude Google upozorňovať e-mailom, informuje TalkAndroid.

Celý proces je našťastie veľmi jednoduchý. Stačí si stiahnuť aplikáciu YouTube Music a v nastaveniach spustiť možnosť migrácie obsahu. Spôsob, ako na to, prezentuje aj video nižšie. K dispozícii je tiež webové rozhranie, ktoré nájdete TU.

youtube music
Aplikácia YouTube Music

Do YouTube Music sa zo služby Hudba Google Play presunie vlastný obsah, ktorý do nej používatelia nahrali. Okrem neho sa to týka skladieb, albumov, uskutočnených nákupov, zoznamov skladieb, hodnotení či dokonca osobných preferencií.

TIP REDAKCIE
Viomi V3 vysávač: Extrémny výkon a najlepší pomer cena/kvalita tohto roka!

Mesačné predplatné YouTube Music stojí rovnako ako predplatné v službe Hudba Google Play (5,99 €). Používatelia teda o nič neprídu. Naopak, získajú viac.

YouTube Music totižto po novom umožňuje vytvárať zoznamy skladieb, ktoré môžu obsahovať maximálne 5000 singlov. Pôvodný limit bol nastavený na 1000 skladieb. Do knižnice je možné nahrať až 100 000 vlastných skladieb.

Objavovanie novej hudby, či už podľa žánrov, nálady alebo iných kritérií, uľahčuje úplne nová karta Preskúmať. Dobré je, že Google nezabudol ani na podcasty. Tie si zase môžete presunúť do aplikácie Podcasty Google. Slúži na to tento odkaz.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať