Všetko najlepšie! Konzola PlayStation 2 oslavuje 20 rokov

Práve dnes oslavuje legendárna PlayStation 2 svoje druhé okrúhliny. Konzola úplne prvýkrát debutovala 4. marca v roku 2000, a to na území Japonska.

Práve včera oslávila legendárna PlayStation 2 svoje druhé desaťročie. Konzola úplne prvýkrát debutovala 4. marca v roku 2000, a to na území Japonska.

Ako píše server pocket-lint.com, neskôr toho istého roku, presnejšie v októbri, sa konzola dopracovala aj do Spojených štátov amerických, pričom o mesiac na to sme si ju mohli zakúpiť už aj v Európe.

PlayStation 2 môžeme považovať aj za najúspešnejšiu konzolu celej série, keďže sa jej predalo viac ako 157 miliónov kusov. To je oveľa viac ako pôvodný model (104 miliónov) či PlayStation 3 (87 miliónov).

Prekonať ju však môže PlayStation 4. Už v júli minulého roku sa totiž v súvislosti s ňou hovorilo o 100 miliónoch predaných kusoch, pričom túto hranicu dosiahla oveľa rýchlejšie ako PS2 či Nintendo Wii.

Viac ako 1,5 miliardy hier

Ešte v roku 2012 spoločnosť Sony potvrdila, že sa predalo vyše 1,5 miliardy hier určených pre PlayStation 2. Najobľúbenejším titulom pritom mal byť Grand Theft Auto: San Andreas, ktorého sa predalo okolo 17,33 milióna kópií. A to je aj na dnešné pomery veľmi slušné číslo.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Čo si myslíte vy? Je podľa vás PlayStation 2 najlepšou konzolou zo série? Alebo máte iný názor? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať