PS 5

Debut PlayStation 5 nebude tak úspešný ako debut PlayStation 4, tvrdí analytik

Výrazné obmedzenia môžu byť taktiež zapríčinené aj stále šíriacim sa koronavírusom, ktorým sú ovplyvnené závody naprieč celou Čínou.

Nie je žiadnym tajomstvom, že nám Sony počas tohto roka predstaví svoju najnovšiu konzolu, PlayStation 5. Podľa analytika Hideki Yasuda z Ace Research Institute však jej debut nebude taký úspešný ako debut PlayStation 4. Téme sa venuje web BGR.

Hideki verí, že Sony v priebehu prvých štyroch mesiacov od vydania expeduje približne 6 miliónov modelov novej konzoly. Mali by sme poznamenať, že reč je o kusoch expedovaných, nie predaných. Len pre porovnanie, spoločnosť počas rovnakého obdobia od vydania PS4 predala okolo 7,5 milióna kusov.

“Nemyslíme si, že Sony zažije podobnú situáciu ako pri PS3, ktorá si prešla nie príliš hladkým štartom a počas celej jej éry sa spoločnosti podarilo predať 87,4 milióna modelov. Na úspechu PS5 sa bude výrazne podielať jej dizajn a cena. Zatiaľ však nemáme bližšie informácie o ani jednom z týchto faktorov, kvôli čomu je ťažké predpovedať veľkosť úspechu novej konzoly,” píše T3.

TIP REDAKCIE
Dimensity 9000: Vlajkový čipset od MediaTeku bude 2x drahší než jeho predchodca

Výrazné obmedzenia môžu byť taktiež zapríčinené aj stále šíriacim sa koronavírusom, ktorým sú ovplyvnené závody naprieč celou Čínou. Zatiaľ pritom nie úplne jasné, kedy tento vplyv poľaví, keďže šírenie koronavírusu sa doposiaľ nepodarilo spomaliť.

PlayStation 5 to bude mať naozaj ťažké. Jej predchodca je totiž druhou najobľúbenejšou konzolou všetkých čias, keďže sa jej podarilo predať vyše 106 miliónov kusov.

Čo sa týka samotného debutu, zatiaľ si nie sme istí, kedy by mohol nastať. Najčastejšie sa však spomína koniec tohto roka, pričom s expedovaním môže spoločnosť začať až v prvých mesiacoch toho budúceho.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať