Apple má v pláne skladací telefón: Displej sa nebude vlniť ako pri konkurencii

Pohyblivé klapky zaručujú, že sa displej pri sklápaní nepoškodí.

2

Spoločnosti Apple bol tento týždeň schválený patent na skladací smartfón, ktorý sa vyznačuje predovšetkým svojím netradičným skladacím mechanizmom.

Ako píše server MacRumors, vďaka tomuto mechanizmu, presnejšie pohyblivým klapkám, bude displej zariadenia pri sklápaní chránený pred poškodením. Ako to už býva zvykom, patent bol schválený úradmi v Spojených štátoch amerických.

Zdroj: MacRumors

Ako môžete vidieť na snímkach, mechanizmus zaručuje, že sú od seba dve časti displeja vždy dostatočne vzdialené. Po rozložení sa pohyblivé klapky roztiahnu a vyplnia vzniknutú medzeru.

Zdroj: MacRumors

Žiadny zhyb

Výrobcovi však nejde len o ochranu pred poškodením. Displej v zloženom stave totiž nebude nikdy natoľko ohnutý, aby sa v strede vytvoril viditeľný zhyb, ktorým trpí napríklad Galaxy Fold od Samsung či Mate X od Huawei.

Stále však ide len o patent. Zatiaľ teda nemáme možnosť vedieť, či sa Apple do produkcie tohto typu skladacieho smartfónu vôbec niekedy pustí. Mnohých fanúšikov by tým však výrobca rozhodne potešil. Neostáva nám tak asi nič iné, než čakať.