Samsung Galaxy Buds+: Aké vylepšenia dostanú nové bezdrôtové slúchadlá?

Samsung 11. februára predstaví popri očakávaných vlajkových smartfónoch aj nové, plne bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds+. Úplne nové nebudú, pôjde o evolúciu súčasnej generácie.

Samsung 11. februára predstaví popri očakávaných vlajkových smartfónoch aj nové, plne bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds+. Úplne nové nebudú, pôjde o evolúciu súčasnej generácie.

Dobrou správou je, aspoň pre záujemcov o nové vlajkové lode, že výrobca tieto slúchadlá pribalí ako darček k modelom Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra. Dostať by ich mali tí zákazníci, ktorí si smartfóny predbežne objednajú. Podrobnosti sa dozvieme po predstavení.

Čo všetko ale nové slúchadlá Samsung Galaxy Buds+ ponúknu? Vďaka spoľahlivému informátorovi menom Evan Blass to vieme celkom presne. Zverejnil totižto tabuľku so špecifikáciami, kde nechýba porovnanie s aktuálne dostupným modelom slúchadiel.

Foto: Evan Blass

Slúchadlá Galaxy Buds+ budú o niečo drahšie a o 0,7 gramov ťažšie. Rozmery slúchadiel sa však nezmenia.

Po novom by sme mali dostať 11 hodín výdrže na jedno nabitie pri počúvaní hudby a približne 7,5 hodiny výdrže pri hlasovom hovore. V kombinácii s nabíjaním v puzdre sa výdrž predĺži na 22 hodín. Ide o významný nárast. Súčasný model ponúka 6-hodinovú výdrž na jedno nabitie.

Len tri minúty na nabíjačke budú stačiť na to, aby užívateľ získal 60 minút prehrávania hudby. Bezdrôtové nabíjanie je samozrejmosťou. Slúchadlá sa tiež budú dať pripojiť aj k viac ako jednému zariadeniu.

samsung
Foto: mysmartprice.com

Radi vidíme informáciu o dvojpásmovom meniči (basy a výšky), ktorý by mal povýšiť kvalitu reprodukcie na lepšiu úroveň. To isté platí o hlasových hovoroch. Slúchadlá získajú jeden vonkajší mikrofón navyše.

Aktívne potláčanie hluku sa nespomína, len bežná izolácia. Odolnosť zostáva na rovnakej úrovni IPX2. Dotykové ovládanie ale bude obohatené o priamu aktiváciu hudobnej služby Spotify.

Vyzerá to, že nové slúchadlá získajú praktické vylepšenia aj napriek tomu, že bude chýbať aktívne potláčanie okolitého hluku. Izolácia by ale mala fungovať dobre. Integrovaná funkcia Ambient Aware v prípade potreby umožní vnímať okolitý hluk aj pri počúvaní hudby, čo je v istých situáciách veľmi prínosné.

Na rušnej ulici vás nezrazí bicykel alebo prichádzajúca električka, ktorú by ste za normálnych okolností identifikovali pomocou sluchu, ak by sa nenachádzala vo vašom zornom poli.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať