galaxy z flip moto razr

Samsung Galaxy Z Flip zachytený na živom videu a Motorola RAZR v ponuke Orange

Galaxy Z Flip aj model RAZR síce pochádzajú z produkcie odlišných výrobcov, no majú veľa spoločného. Ide o netradičné smartfóny s flexibilnou obrazovkou a konštrukciou do V, ktorá bola medzi mobilnými telefónmi populárna v dávnejšej minulosti.

Galaxy Z Flip aj model RAZR síce pochádzajú z produkcie odlišných výrobcov, no majú veľa spoločného. Ide o netradičné smartfóny s flexibilnou obrazovkou a konštrukciou v tvare V, ktorá bola medzi mobilnými telefónmi populárna v dávnejšej minulosti.

Samsung Galaxy Z Flip síce ešte oficiálne predstavený nebol, no vďaka obstojnému objemu uniknutých informácií pomerne presne vieme, čo nás o pár dní čaká. Motorola Razr bola predstavená pred koncom minulého roka. Do predaja sa na americkom trhu dostáva až teraz. Dobrou správou je, aspoň pre niekoho, že sa bude predávať aj u nás.

Motorola Razr bude zaradená do ponuky operátora Orange. Najväčší slovenský operátor spustil oficiálnu stránku, kde sa môžu prípadní záujemcovia o toto zariadenie registrovať. Operátor neskôr spustí predpredaj, na čo registrovaných užívateľov ihneď upozorní.

motorola razr
Foto: Orange

Prví zákazníci dostanú k zariadeniu ako darček navigáciu Sygic v doživotnej prémiovej licencii (Európa), aj s praktickými doplnkami Traffic HUD a DashCam. Ponuka platí od 12.2.2020 do 21.2.2020 pre prvých 100 zákazníkov, ktorí si Motorolu Razr v predpredaji objednajú a následne zakúpia.

Motorola Razr používa pre pripojenie k sieti technológiu eSIM, ktorú má u nás v praxi zavedenú len operátor Orange. Zatiaľ síce nezverejnil cenu, za akú bude novinku predávať, ale už teraz je jasné, že to nebude lacné. Smartfón má odporúčanú maloobchodnú cenu 1599 €.

TIP REDAKCIE
Prvý smartfón s 200 Mpx objektívom môže prísť v júli. Takto bude vyzerať nová Motorola!

Samsung Galaxy Z Flip

Informačné puzzle o zariadení Samsung Galaxy Z Flip je takmer kompletné. Už sme sa čo-to dozvedeli o jeho parametroch, základných vlastnostiach a pred časom sme sa vďaka nemeckému magazínu dostali aj k oficiálnym propagačným obrázkom.

Chýba nám tak už iba živé video, ktoré smartfón ukáže v reálnej užívateľskej praxi. Túto úlohu splnil dizajnér Ben Geskin, ktorý video s Galaxy Z Flip zverejnil na sociálnej sieti Twitter.

Video je síce krátke, dobre však badať veľký displej, a ďalšie konštrukčné detaily, ktorý sa jednoducho zloží do kompaktného štvorca. Samsung Galaxy Z Flip by mal byť lacnejší ako Moto Razr, o veľký rozdiel ale asi nepôjde.

Samsung by mal displej zariadenia chrániť veľmi tenkým ohybným sklom, ktoré tak nahradí menej odolnú ochrannú vrstvu vytvorenú z plastu. Oproti modelu Razr tiež ponúkne výkonnejší hardvér, minimálne čo sa čipsetu a fotoaparátov týka.

Samsung Galaxy Z Flip získa razítko oficiálnosti už budúci týždeň, 11. februára 2020, aj spolu s vlajkovými modelmi Galaxy S20.