Huawei Mate X

Huawei Mate Xs údajne ponúkne 65 W rýchlonabíjanie

K pevnejšej konštrukcii a nižšej cene sa po novom pripája aj podpora pre špičkové 65 W rýchlonabíjanie. Nabíjačka má pritom vážiť len okolo 92 gramov.

Minulý mesiac sa na internete objavilo zariadenie s označením “TAH-AN00m”, ktoré údajne môže reprezentovať prichádzajúci Huawei Mate Xs. Reč je o skladacom smartfóne, ktorý vďaka menej náročnej produkcii môže stáť menej ako pôvodný Mate X. Ako ale píše server Gizmochina, novinka neprekvapí len cenou.

K pevnejšej konštrukcii a nižšej cene sa totiž pripája aj podpora pre špičkové 65 W rýchlonabíjanie. Nabíjačka má pritom vážiť len okolo 92 gramov. Len pre porovnanie, nabíjačka (taktiež 65 W) pre Huawei MateBook 14 váži zhruba 160 gramov.

Zdroj: Gizmochina

Tu však dobré správy nekončia. 65 W nabíjačku pre Mate Xs totiž údajne budete môcť použiť aj s ostatnými smartfónmi značky Huawei, a to vrátane Mate X, Mate 30 či P30 Pro. Rýchlosť nabíjania sa však môže pri jednotlivých modeloch odlišovať.

Už vieme, že skladací Mate Xs bude poháňať vysokovýkonný čipset Kirin 990 5G, ktorý debutuje už budúci mesiac. Ďalších informácií by sme sa tak mali dočkať v priebehu nasledujúcich týždňov.

TIP REDAKCIE
Hrozí nám úplný koniec súkromia: EÚ nám chce čítať šifrované správy, priblížiť sa máme Číne