Tomu sa vraví selfie: Americká astronautka sa odfotila pred ISS

Prvá snímka je odfotená v tradičnom “selfie štýle”. Na helme, v ktorej sa nachádza jej pousmiata autorka, si dokonca môžeme všimnúť odraz našej planéty.

Jessica Meir je 42-ročná americká astronautka, ktorá sa momentálne nachádza na palube vesmírnej stanice ISS. A keďže nie každý má možnosť dostať sa do vesmíru, Jessica ho všetkým, i keď z pomerne netradičnej perspektívy, aspoň trochu priblížila.

Na svojom profile na sociálnej sieti Twitter totiž zverejnila rovno dve svoje fotografie, ktoré sa jej podarilo zachytiť počas jednej z vesmírnych pochôdzok, informuje Futurism. A ako ste už asi vyčítali z nadpisu, v oboch prípadoch fotila seba.

Na obe fotografie Jessica použila fotoaparát Nikon D5 s 28 mm objektívom, ktorý mala uložený v ochrannom puzdre.

Prvá snímka je odfotená v tradičnom “selfie štýle”. Na helme, v ktorej sa nachádza jej pousmiata autorka, si dokonca môžeme všimnúť odraz našej modrej planéty. Následne sa však Jessica rozhodla odfotiť aj svoj odraz v solárnom paneli. Zem je pritom vidno aj na tejto snímke.

TIP REDAKCIE
Muž do Severnej Kórey prepašoval kópiu Squid Game. Dostal trest smrti

Nejde však o prvý prípad, kedy si astronaut odfotil selfie vo vesmíre. Už pred vyše 50 rokmi, konkrétne v roku 1966, sa takto odfotil Buzz Aldrin.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať