Huawei podáva patent na Mate X2. Skladací smartfón môže poháňať Kirin 990 5G

Skladá sa ako Galaxy Fold.

0
huawei mate X
Foto: red.

Minulý rok spoločnosť Huawei vydala svoj vôbec prvý skladací smartfón, Mate X. Na rozdiel od Galaxy Fold, ktorý sa skladá smerom dnu, sa model čínskeho výrobcu skladá presne naopak – smerom von. Nový patent však naznačuje, že pri ďalšom skladacom smartfóne gigant pár vecí pozmení a čiastočne pôjde po stopách svojej konkurencie. Tému spracoval server Gizmochina.

Aby sme boli konkrétnejší, spoločnosť Huawei si necháva patentovať dizajn pre svoj ďalší skladací smartfón, Mate X2. Už na prvý pohľad si môžete všimnúť, že novinka svojím vizuálnym prevedením pripomína Galaxy Fold.

Zdroj: Gizmochina

Patentová prihláška bola podaná na Úrade Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) a podľa všetkého skutočne zobrazuje Huawei Mate X2. Debut zariadenia pritom má byť naplánovaný na tretí štvrťrok (Q3) tohto roku.

Okrem spôsobu skladania sa však smartfón náramne podobá na pôvodný Mate X. Na prednej strane zariadenia sa nachádzajú dva selfie fotoaparáty, zatiaľ čo vzadu môžeme nájsť zostavu štyroch snímačov. Na základe patentu taktiež vieme, že Mate X2 dorazí s perom stylus a jemne zaoblenými okrajmi.

Zdroj: Gizmochina

Bočný panel, na ktorom si môžeme všimnúť výrezy pre selfie fotoaparáty, má byť pokrytý vlastným displejom, ktorý bude slúžiť na zobrazovanie notifikácií, času, počasia, stavu batérie a iných užitočných informácií.

Nanešťastie sme sa z patentu nedozvedeli nič o špecifikáciách. Je ale vysoko pravdepodobné, že Mate X bude poháňať čipset Kirin 990 5G (7 nm), keďže má debutovať tesne pred predstavením Kirin 1020 (5 nm).