Tesla ukázala dizajn záhadného elektromobilu, ktorý by mali vyrábať v Číne

Nevyzerá to najhoršie.

0
Záhadný dizajn
Záhadný dizajn

Americká automobilka Tesla oznámila, že v Číne vybuduje nielen výskumné, ale aj dizajnové centrum. V rámci toho sme sa dočkali odhalenia záhadného dizajnu, za čím s najväčšou pravdepodobnosťou stoja čínski umelci.

Úlohou Číny bude vytvoriť úplne nový elektromobil s takou podobou, ktorá má odrážať miestne umenie. Ak sa jej to podarí, o čom niet pochýb, Elon Musk z neho plánuje spraviť pevnú súčasť portfólia spoločnosti, a to navyše s celosvetovou dostupnosťou.

Ako je príležitosť vidieť, dizajn síce nesie DNA automobilky Tesla, no disponuje hneď niekoľkými originálnymi prvkami. Nadštandardné oblé krivky tu napríklad dopĺňa i nezvyčajne vytvarované sklo okolo pasažierov vrátane nezvyčajne vyzerajúcej zadnej strany karosérie.

Náčrt podoby zatiaľ oficiálneho neznámeho elektromobilu zverejnil Wechat profil americkej spoločnosti, kde okrem iného vyzdvihuje i možnosť prejaviť záujem o voľné pracovné pozície. Rovnako sme sa však týmto spôsobom dozvedeli, že Tesla plánuje niektoré z nadchádzajúcich modelov obohatiť o čínske umenie.

Z dostupných informácií možno teda vydedukovať, že to, na čo sa práve pozeráme, reprezentuje jednu z prvých podôb avizovaného čínskeho elektromobilu so značkou Tesla. Ak je to predsa len pravda, môže ísť o malý mestský model. Automobilka predsa zatiaľ nič také neponúka.