MediaTek Helio G70 oficiálne: Toto je nový rad procesorov pre herné smartfóny strednej striedy

Novinka sa skladá z celkovo ôsmich jadier – dvoch jadier Cortex-A75 s taktom 2 GHz a šiestich jadier Cortex-A55 s taktom 1.7 Ghz.

Len včera sme vás prostredníctvom článku informovali ohľadom plánov spoločnosti MediaTek, ktoré sa týkali vydania nového čipsetu série “G”, určeného predovšetkým pre lacnejšie smartfóny. Aktuálne je ale nový rad už oficiálne predstavený, vďaka čomu sa nám odhalili aj zvyšné kľúčové informácie. O téme informuje 9to5Google.

Ako sme už naznačili v pôvodnom článku, nový rad čipov spoločnosti MediaTek je určený pre lacnejšie smartfóny, konkrétne herné smartfóny strednej triedy. Dočkali sme sa hneď dvoch verzií, a to Helio G70 a Helio G70T.

A keďže sú nové produkty určené pre nižšiu cenovú kategóriu, je samozrejmé, že sa nedokážu porovnávať s čipmi určenými pre špičkové vlajkové lode. Väčšine používateľov by však mali vystačiť bez menších problémov.

Helio G70 podporuje 48 Mpx fotoaparáty aj Full HD+ rozlíšenie. Veci sa však majú inak v oblasti 5G konektivity. Tá je totiž podporovaná len vyhradenou skupinou procesorov značky MediaTek. Novinka sa skladá z celkovo ôsmich jadier – dvoch jadier Cortex-A75 s taktom 2 GHz a šiestich jadier Cortex-A55 s taktom 1.7 Ghz.

HyperEngine a Mali-G52

Spoločnosť sa taktiež rozhodla pre integráciu technológie HyperEngine, ktorá sa má postarať o vyšší výkon v rámci hier. Potešiť nás má aj kooperácia s vysoko výkonným grafickým procesorom Mali-G52 (820 MHz).

Či však bude výkon novej série čipov naozaj taký slušný, sa však dozvieme až neskôr tohto roku, kedy sa začne prvýkrát objavovať v interiéri lacnejších smartfónov.