redmi

Viac výkonu pre lacné smartfóny: Tento čipset výrazne vylepší výkon v hrách

Spoločnosť MediaTek má údajne už čoskoro predstaviť novú sériu čipsetov. Konkrétne ide o procesory pre smartfóny z nižšej cenovej úrovne.

Spoločnosť MediaTek má údajne už čoskoro predstaviť novú sériu čipsetov. Konkrétne ide o procesory pre smartfóny z nižšej cenovej úrovne, do ktorých by mali priniesť lepší výkon, predovšetkým v prostredí hier. O novinke píše server Gizmochina.

Jedným s prvých čipsetov so zameraním na hry bol Helio G90. Očakávame teda, že nová séria procesorov taktiež ponesie označenie “G”, pričom, ako sme už spomenuli vyššie, by sa mala objaviť v interiéri lacnejších smartfónov. Špecificky sa hovorí o názve Helio G70. Objaviť sa má napríklad aj v Redmi 9.

MediaTek helio G90T – ZDROJ: Android Police

Zatiaľ žiaľ nepoznáme žiadne bližšie detaily, a to ani ohľadom dátumu jeho debutu. Môžeme sa ale aspoň zatiaľ riadiť únikom, podľa ktorého bude produkt pozostávať z 8 jadier – 2 x Cortex A-75 a 6 x Cortex-A55. Spolupracovať má s grafickým čipom Mali-G52 MC2.

Nakoniec spomenieme ešte jednu novinku, ktorá sa týka aktualizácií GPU. MediaTek ich totiž chce poskytovať prostredníctvom obchodu Google Play. Týmto smerom sa uberá aj konkurenčný výrobca Qualcomm.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!
Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať