Prvá Tesla Model S prešla 1 milión kilometrov: Koľkokrát menili batériu?

Prvý majiteľ moderného elektromobilu Tesla Model S na ňom prešiel 1 milión kilometrov. Vo videu vysvetľuje, ako sa mu to podarilo a ako sa darí elektromobilu.

Prvý majiteľ moderného elektromobilu Tesla Model S na ňom prešiel 1 milión kilometrov. Vo videu vysvetľuje, ako sa mu to podarilo a ako sa darí elektromobilu.

Volá sa Hanjörg Gemmingen, je z Nemecka a na svojej Tesla Model S P85 z roku 2013 prešiel jeden milión kilometrov. Ako sa mu to podarilo, pýtate sa? Denne v priemere prešiel 600 kilometrov. „Je to moje hobby,“ hovorí v rozhovore. To však nie je jediné, čo dokázal. Na svojom druhom elektromobile, pôvodnej Tesla Roadster, prešiel slušných 600 tisíc kilometrov.

Späť však k Model S. Ako sa tomuto populárnemu elektromobilu darí po milióne prejdených kilometrov? Prekvapivo, celkom dobre.

Palubný počítač hlási dosiahnutie 1 milióna prejdených kilometrov

Nové elektromotory a batérie

Počas 1 milióna prejdených kilometrov musel majiteľ trikrát meniť elektromotordvakrát batériu. To vôbec nie je zlá štatistika, hlavne pri modeli z roku 2013.

Hovorím to hlavne preto, lebo Tesla postupom času zdokonalila jednotlivé súčiastky, o čom svedčí aj najnovšia batéria, ktorá vozidlo poháňa už 500 tisíc kilometrov a javí len malé známky degradácie. Podobný príbeh postupného vylepšenia sa týka aj elektromotora. Posledná verzia vydržala posledných 680 tisíc kilometrov a aj naďalej nejaví žiadne problémov.

TIP REDAKCIE
InoBat získa výrobnú linku od Wuxi Lead, dodával aj pre Teslu či Nissan

Väčšina problémov, s ktorými sa pán Gemmingen stretol, Tesla pokryla v rámci záruky. Jediná väčšia čiastka, ktorú musel postupom času platiť, sa týkala pneumatík a ostrekovačov.

Elon Musk: 1 milión míľ ako štandard

O spoľahlivosti pred pár mesiacmi hovoril aj Elon Musk, ktorý potvrdil, že svoje vozidlá vyrábajú tak, aby dosiahli životnosť až 1 milión míľ, teda niečo vyše 1,6 milióna kilometrov. Dodal, že Tesla momentálne pracuje na vývoji batérií, ktoré taktiež ponúknu životnosť 1 milión míľ, čím by sa firme znížili náklady a samozrejme by sa šetrilo aj životné prostredie. Či sa im to podarí je diskusia na iný deň. My však veríme, že sa to skôr či neskôr stane.

Total
35
Zdieľaní
Total
35
Zdieľať