Tesla má nový mobilný Supercharger. Dieslové generátory nahradil Megapack!

Vyzerá to tak, že Tesla konečne zamávala dieslovým generátorom, ktoré využívala pri pojazdných nabíjačkách určených pre svoje elektromobily.

Vyzerá to tak, že Tesla konečne zamávala dieslovým generátorom, ktoré využívala pri pojazdných nabíjačkách určených pre svoje elektromobily. Namiesto nich totiž na náves pripevnila obrovskú batériu inak známu ako Megapack, informoval server Electrek.

Megapack je z rovnakej rodiny zariadení ako PowerpackPowerwall a ponúka kapacitu až 3 MWh. Spoločnosť dokáže mobilné nabíjacie stanice nasadiť v oblastiach, kde očakáva zvýšený dopyt po dobíjaní, počas prírodných katastrof či v prípade, že niektoré z nabíjacích staníc nie sú kvôli technickým problémom dostupné.

Ako takáto mobilná nabíjacia stanica vyzerá, zistili majitelia elektromobilov v americkom San Luis Obispo. V tomto prípade sa Tesla rozhodla nasadiť Megapack počas vďakyvzdania.

Jednotlivé nabíjacie stanice pripojené k Megapacku dokážu Tesly nabíjať výkonom 125 kW, čo síce nie je plná rýchlosť, ktorú poskytujú Superchargery, no na mobilné riešenie to vôbec nie je zlé.

TIP REDAKCIE
Ruský Yandex má problém: Fíni jeho datacentrum odstrihli od elektriny!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať