Snaha Elona Muska sa vyplatila. Jeho projekt Powerwall úspešne obnovil elektrickú energiu v portorickej nemocnici, ktorá sa svojou činnosťou zameriava hlavne na deti. Nemocnica del Niño doteraz nemala ako fungovať. To sa s príchodom Tesly zmenilo.

Šéf Tesly sa ponúkol, že nemocnici dodá niekoľko sto batérií pre uskladnenie energie po tom, ako sa krajinou prehnal ničivý hurikán, ktorý poškodil cennú infraštruktúru.

Tesla však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá sa snaží pomôcť Portoriku. Podobnú snahu je vidieť aj zo strany len dvojročnej spoločnosti z americkej Montany, Whitefish Energy. Spoločnosť s Portorikom podpísala zmluvu v hodnote 300 miliónov dolárov, vďaka ktorej sa pokúsi zrekonštruovať infraštruktúru pre obnovenie dodávok energie.

Portoriko využíva toľko pomoci, koľko vie

Portoriko sa k problému stavia naozaj svojsky. Namiesto toho, aby vláda odobrila plán opraviť poškodenú infraštruktúru sa rozhodla, že ju prerobí úplne od základov. Rozhodnutie sa nestretlo s pochopením ani zo strany expertov, ani zo strany amerického kongresu.

Tesla však opäť raz dokazuje, že použitie elektriny z obnoviteľných zdrojov a batérií pre jej uskladnenie je dostatočne kvalitné riešenie, ktoré by sa malo využívať častejšie.