Tesla Supercharger V3

Tesla spustí prvú nabíjaciu stanicu Supercharger V3 so solárnymi panelmi

Automobilka Tesla otvorí pre širokú verejnosť prvý Supercharger V3. Nabíjacia stanica ponúkne rýchlejšie nabíjanie vrátane zelenej energie.

Automobilka Tesla otvorí pre širokú verejnosť prvý Supercharger V3. Nabíjacia stanica ponúkne rýchlejšie nabíjanie vrátane zelenej energie, ktorú si bude vyrábať prostredníctvom vlastných kapacít. Súčasťou výbavy má totiž byť aj kombinácia solárnych panelov so stacionárnymi batériami.

Po oznámení oficiálneho dátumu predstavenia nového elektrického crossoveru Model Y sme sa tak dostali aj k čerstvým informáciám o ďalšej generácii staníc Supercharger. To, že skôr či neskôr príde, vieme už dlhšie, no až doteraz sme netušili, kedy. Spočiatku sa hovorilo o roku 2018, no ten je už dávno za nami.

Medzi hlavné výhody tretej generácie nabíjacích staníc patrí predovšetkým podpora pre rýchlejšie nabíjanie. Server Electrek spomína kadenciu o veľkosti od 200 do 250 kW, čo je približne o 80 až 130 kW viac ako v súčasnosti.

Rovnako ale stojí za zmienku aj to, že používatelia elektromobilov budú môcť tankovať zelenú elektrickú energiu. Supercharger V3 dostane podľa všetkého do výbavy vlastné solárne panely aj stacionárne akumulátory, takže ju dokáže vyrábať a dokonca i ukladať pre neskoršie využitie. Niečo také ocení nejeden bojovník proti klimatickým zmenám.

Na akej lokalite však hodlá Tesla spustiť prevádzku prvej stanice tretej generácie, momentálne ani len netušíme. Dozvedeli sme sa to vďaka tweetu Elona Muska, kde nám prezradil iba deň (streda) a čas (20:00 večer).

Total
4
Zdieľaní