Nová batéria od Tesly

Tesla predstavila novú statickú batériu. Kapacita môže dosiahnuť až 3 MWh

Tesla vyrukovala s novinkou, ktorú pomenovala Megapack. Ako už teda naznačuje samotný názov, ide o veľkú statickú batériu.

Tesla vyrukovala s novinkou, ktorú pomenovala Megapack. Ako už teda naznačuje samotný názov, ide o statickú batériu s maximálnou kapacitou až 3 MWh. Využitie si teda nájde ako v dočasnom ukladaní zelenej šťavy z panelov či veterných turbín, tak aj v poskytovaní záložného zdroju energie.

Naplnili sa tak staršie špekulácie z minulého roku, kedy Electrek začal avizovať veľký akumulátor pre väčších zákazníkov. Tí menší majú už dlhší čas k dispozícii alternatívy Powerwall pre domácnosti, takže si po novom príde na svoje takmer úplne každý.

“Megapack výrazne redukuje komplexnosť veľkých batérií a ponúka jednoduchý inštalačný proces. Každý jeden kúsok vyjde z fabriky s maximálnou kapacitou do 3 MWh a kapacitou invertora do 1,5 MW,” uviedla spoločnosť Tesla na margo príchodu novinky.

Megapack
Megapack

Nový Megapack je vyrobený buď pre firmu alebo viacero rodinných domov. V prvom prípade môže slúžiť ako hlavný zdroj elektrickej energie a v druhom pre zmenu ako záložný zdroj. Ak náhodou prestane fungovať verejná elektrická sieť, nabitá batéria ho dokáže kedykoľvek dočasne nahradiť.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Orange ukázal vianočnú ponuku. Toto všetko sa mení!

Rovnako ale môže byť skombinovaný s ďalšími akumulátormi Megapack, vďaka čomu vznikne ešte masívnejšie úložisko pre elektrickú energiu. Tesla má jeden z takých projektov pred sebou. Ak pôjde všetko podľa plánov, tak vyrastie na území slnečnej Kalifornie a ponúkne až 1,2 GWh kapacitu.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať