Siri je “najväčší virtuálny asistent”, tvrdí prieskum

Podľa prieskumu špecializovanej spoločnosti je kráľom (alebo kráľovnou) Siri, keďže jej údajne patrí až 35 % trhu s inteligentnými asistentmi.

Keď dôjde reč na inteligentných virtuálnych asistentov, zrejme každému okamžite napadnú názvy ako Siri, Google Asistent či Alexa. Ktorý z nich je však ten “najväčší”?

Ako píše web Ubergizmo, podľa prieskumu špecializovanej spoločnosti Futuresource je kráľom (alebo kráľovnou) Siri, keďže jej údajne patrí až 35 % trhu s inteligentnými asistentmi.

Dáva to však zmysel. Asistent Siri je totiž zabudovaný do takmer každého produktu spoločnosti Apple, a to vrátane radov iPhone, iPad, Apple Watch, HomePod či Mac.

Je teda pochopiteľné, prečo sa práve Cortana od spoločnosti Microsoft nachádza na druhej priečke. Tomuto asistentovi patrí 22 % trhu, čo je pomerne vysoké percento. Avšak pri pohľade na počet PC predávaných s operačným systémom Windows sa zrejme nie je čomu čudovať.

Celkovo ide o zaujímavé zistenie. Mnohí by si mysleli, že najväčšie zastúpenie na trhu má asistent od Google, keďže patrí pod Android, čo je aktuálne dominantná platforma. Prieskum však tvrdí opak.

TIP REDAKCIE
Rusko je späť v sovietskej ére: V bývalej továrni Renaultu chce vyrábať Moskviče bez airbagov aj ABS

Čo si myslíte vy? Sú výsledky prieskumu pravdivé, alebo by ste zastúpenie asistentov na trhu zoradili inak? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.