Huawei Mate X

Rýchlejší a odolnejší: Huawei Mate Xs má debutovať na MWC 2020

Napriek tomu, že sa skladací Huawei Mate X predáva len od novembra a v obmedzenom množstve, sa čínsky výrobca rozhodol pracovať na pokračovaní.

Napriek tomu, že sa skladací Huawei Mate X predáva len od novembra a v obmedzenom množstve, sa čínsky výrobca rozhodol pracovať na pokračovaní. Výsledkom práce má byť Huawei Mate Xs, ktorý vraj má debutovať už počas budúcoročného kongresu MWC, ktorý sa každoročne koná vo februári v Barcelone.

Ako píše server PhoneArena, ide o overenú informáciu, o ktorú sa s francúzskou publikáciou Frandroid podelil samotný CEO Huawei Richard Yu.

Zariadenie má poháňať stále čerstvý čipset Kirin 990, ktorý môžeme nájsť aj vo vlajkovej lodi Mate 30 Pro. Len pre porovnanie, Mate X poháňa Kirin 980.

Dočkať sa máme aj “odolnejšej obrazovky” a “kvalitnejšieho kĺbu”, čo znamená, že pripravovaná novinka bude oproti jej predchodcovi o niečo odolnejšia.

V Európe do konca marca

Napriek tomu, že bol Huawei Mate X predstavený v Európe, nikdy sa na jej území nepredával. To sa však má s príchodom druhej generácie zmeniť, keďže spoločnosť plánuje Mate Xs v Európe začať predávať do konca marca.

TIP REDAKCIE
Návrat legendy? Nokia chystá nový smartfón so šialeným dizajnom. Máme fotky!

Taktiež sa dozvedáme, že novinka má debutovať s Android 10 a EMUI 10, rovnako ako pripravovaná séria Huawei P40. Zatiaľ ale nie je isté, či budú disponovať aj službami Google.

Huawei chce vyrábať viac skladacích telefónov

To však nie je všetko, o čom Richard Yu hovoril. Podľa jeho slov plánuje spoločnosť v budúcnosti produkovať viac skladacích smartfónov. Na detaily bol skromný, no napriek tomu ide o vynikajúcu novinku. Viac sa zrejme dozvieme vo februári.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať