Mac Pro

Počítač za 60 000 €: Cenovka nového Mac Pro od Apple vyráža dych

Svet sa dočkal vynoveného počítača Mac Pro. Nároční používatelia môžu siahnuť po takej hardvérovej výbave, že za novinku zaplatia viac ako 60 000 eur.

Svet sa dočkal vynoveného počítača Mac Pro, ktorý opäť prichádza s neľudsky vysokou cenou. Nároční používatelia môžu siahnuť po tak pokročilej hardvérovej výbave, že za novinku zaplatia viac ako 60 000 eur.

Samozrejme, za tak veľkú kôpku peňazí dostanú to najlepšie, čo spotrebiteľský trh momentálne ponúka. Informácie pochádzajú z nemeckého e-shopu kalifornského jabĺčka.

TOP konfigurácia zahŕňa 28-jadrový procesor Intel Xeon W (56 vlákien, 2,5 GHz + 4,4 GHz Turbo Boost), 1,5 TB operačnú pamäť RAM, 4 TB SSD úložisko (Apple tvrdí, že bude ponúkať aj 8 TB) a dve grafické karty AMD Radeon Pro Vega II Duo s dvomi grafickými procesormi (2x 32 GB HBM2). Z technickej špecifikácie teda vyplýva, že nejde o bežný počítač pre bežného používateľa, ale prvotriednu pracovnú mašinu pre profesionálov, ktorí pracujú s videami, tvoria grafiku alebo vykonávajú iné, pre hardvér náročné činnosti.

Mac Pro
Mac Pro a jeho cenovka

Základná zostava stojí necelých 6 500 eur. Apple si však za najlepší procesor z ponuky pýta dodatočných 8 400 eur, za najlepšiu operačnú pamäť 30 000 eur, za najlepší disk 1 680 eur a za duálnu zostavu grafických kariet 12 960 eur. Preto sa dá veľmi rýchlo vyšplhať až na 60 000 eur.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

Rovnako stojí za zmienku dodatočných 480 eur za rám z nehrdzavejúcej ocele. Zákazníci jabĺčka majú spolu s ním k dispozícii aj štyri malé kolieska, ktoré im uľahčia premiestňovanie debne počítača.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať