iPhone 12 už nemusí mať vyrezaný displej. VIDEO zachytáva dizajn s otvorom

Takto nejak by mohla vyzerať diera v displeji iPhone.

1
Nový koncept iPhone 12
Nový koncept iPhone 12 (ZDROJ Ts Designer)

iPhone 12 je síce ešte ďaleko, no už dnes máme od neho veľké očakávania. Jedným z takých je aj nahradenie výrezu za modernejšie vyzerajúcu dieru. Niečo podobné zachytáva video s konceptom nadchádzajúcej generácie, ktorú spoznáme v druhej polovici roka 2020.

Za vizualizáciou stojí dizajnér Ts Designer.

Výrezy už pomaličky, ale isto odchádzajú do úzadia, pretože ich začínajú nahrádzať buď vysúvacie mechanizmy alebo displeje s otvormi pre fotoaparát. Samsung, Huawei, Xiaomi a ďalší výrobcovia už dlhšie ponúkajú podobne vyzerajúce a fungujúce smartfóny, no čo sa týka americkej spoločnosti, jej fanúšikovia nemajú príliš na výber. Teda aspoň zatiaľ.

iPhone 12 s otvorom

Veci by mohol zmeniť budúcoročný iPhone 12. Podobné očakávania má aj Ts Designer, ktorý nám nedávno naservíroval tak parádne vyzerajúci koncept nadchádzajúceho iOS smartfónu, že by sa zaň nehanbil ani sám výrobca.

Ako je príležitosť vidieť na videu nižšie (alebo obrázku vyššie), koncept zatiaľ oficiálne nepredstaveného iPhone pripomína tohtoročný iPhone 11 Pro. Pribudol mu však štvrtý fotoaparát a chýba mu výrez. Po novom ho nahradila podlhovastá diera so slúchadlom, selfie kamerou aj senzormi, aby mohla mobilná novinka držať krok s dobou.

Predstavenie iPhone 12 prebehne niekedy v septembri. Apple by mal počas budúceho roka priniesť až päť smartfónov s operačným systémom iOS, a to vrátane malého iPhone SE 2.