apple watch

Apple chce do svojich Apple Watch implementovať Touch ID

Apple Watch sa zrejme dočkajú snímača odtlačkov prstov, čo by bolo skvelé vylepšenie už len kvôli bezpečnosti, nehovoriac o nemalom počte ďalších výhod.

Americký pantentový úrad nedávno zverejnil celkom zaujímavý patent, ktorý podala spoločnosť Apple. Zaujímavý je hlavne preto, lebo nám ukazuje, na aké vylepšenie sa zrejme môžu tešiť populárne inteligentné hodinky Apple Watch.

Ako píše web pocketnow.com, hodinky Apple Watch by sa mohli dočkať antény, ktorú si používateľ bude môcť vytiahnuť priamo z hodiniek a položiť ich na remienok. Externé antény by teda boli naťahovateľné aj ohýbateľné.

apple watch
FOTO: pxhere.com

To však nie je všetko. Patent totiž popisuje aj to, ako by mohol byť displej hodiniek okrem iného použitý aj ako metóda vstupu. Apple Watch sa tak zrejme dočkajú snímača odtlačkov prstov, čo by bolo skvelé vylepšenie už len kvôli bezpečnosti, nehovoriac o nemalom počte ďalších výhod.

A pokiaľ sa hodinky skutočne dočkajú Touch ID, americký gigant bude o krok bližšie k možnosti implementácie Face ID, čo v prípade hodiniek taktiež nie je zlý nápad.

TIP REDAKCIE
Vývojári si trhajú vlasy: Huawei AppGallery umožňuje sťahovanie platených aplikácií úplne zadarmo (AKTUALIZOVANÉ)