Microsoft odkladá ukončenie podpory pre Windows 10 Mobile

Microsoft sa podľa všetkého snaží zosynchronizovať “zánik” Microsoft 10 Mobile s koncom podpory populárneho operačného systému Windows 7.

Technologický gigant Microsoft nám nedávno oznámil, že podpora pre Windows 10 Mobile skončí 10. decembra. Podľa najnovších správ sa však tento dátum rozhodol posunúť, a to až na 14. január 2020, píše Neowin.

Na stránke podpory Windows 10 Mobile sa objavila táto správa, ktorej si všimli redaktori z WindowsLatest: “Windows 10 Mobile, verzia 1709, zatvorí svoje brány 14. januára 2020. Zariadenia bežiace na Windows 10 Mobile a Windows 10 Mobile Enterprise už naďalej nebudú získavať pravidelné aktualizácie zlepšujúce bezpečnosť a kvalitu.”

Microsoft sa podľa všetkého snaží zosynchronizovať “zánik” Microsoft 10 Mobile s koncom podpory populárneho operačného systému Windows 7, ktorý je naplánovaný na ten istý deň. Tejto téme sme sa viac venovali v samostatnom článku.

14. januára je taktiež jeden deň pred očakávaným debutom prehliadača Edge založeného na Chromium.

TIP REDAKCIE
Facebook dostal miliónovú pokutu, zatajoval informácie o prevzatí Giphy

Koniec koncov, za Windows 10 Mobile bude trúchliť len málokto, keďže ide doslova o zabudnutú a nepoužívanú platformu. Dá sa teda povedať, že mŕtva bola už dávno, no oficiálne ju tak môžeme označovať až o necelý mesiac.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať