Takto by to malo vyzerať

Tesla vyvíja displej bez rámikov, okolo ktorého bude holografické sklo

Konkurenčný súboj v automobilovom priemysle naberá na obrátkach. Už to však nie je iba o akcelerácii alebo maximálnej rýchlosti. Preto Tesla nezaháľa.

Konkurenčný súboj v automobilovom priemysle naberá na obrátkach. Už to však nie je iba o akcelerácii alebo maximálnej rýchlosti. Moderných spotrebiteľov začína čoraz viac zaujímať i veľkosť a prevedenie displeja. Preto Tesla nezaháľa.

Internetom začal po novom kolovať veľmi zaujímavý patent americkej automobilky, kde sú k dispozícii informácie aj náčrty nového systému, ktorý má zabezpečiť elimináciu rámikov okolo zobrazovacieho panelu.

Ako je teda príležitosť vidieť nižšie, Tesla pod pojmom “nový systém” myslí optickú “redukciu alebo úplne odstránenie hranice medzi zobrazovacími a nezobrazovacími časťami systému”.

Čo to teda znamená?

Náčrt z patentu
Náčrt z patentu

Systém tvorí bežný (vysunutý) displej a kombinácia takzvanej holografickej vrstvy s ochranným sklom. Povlak sa však bude nachádzať iba na tom mieste, kde je za bežných okolností vidieť rámik. A to preto, lebo ho v takom prípade dokáže opticky buď zredukovať alebo úplne eliminovať.

Ak by teda aj nejaký bol, tento šikovný spôsob ho spraví neviditeľným.

Vraj už budúci rok

Displej bez rámikov môže byť súčasťou už dlhšie avizovanej modernizácie interiéru elektromobilov Tesla Model S a Tesla Model X. Oba kúsky by po novom mali pripomínať najmladšieho súrodenca Model 3.

Ako píše Electrek, k niečomu takému by malo podľa najaktuálnejších informácií dôjsť počas budúceho roka. Snaha patentovať si krvopotne nadobudnuté duševné vlastníctvo dáva najavo, že je riešenie už takmer pripravené na premiéru.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať