Ovládač PlayStation 5 vraj na pripojenie k internetu nebude potrebovať konzolu

Potešiť má aj nižšia odozva pri hraní.

1
Zdroj: GameRevolution

Pokračovanie legendárnej konzoly PlayStation dorazí už budúci rok. Pochopiteľne príde s novými funkciami, lepšími špecifikáciami a samozrejme aj s vynoveným ovládačom – DualShock 5.

Ako už informoval server tweaktown.com, DualShock 5 by mal okrem haptickej odozvy tlačidiel disponovať aj technológiou, vďaka ktorej sa bude môcť k sieti pripojiť aj bez asistencie konzoly, teda PlayStation 5.

Táto skvelá inovácia by so sebou mala priniesť hneď niekoľko výhod. Najviac však zrejme poteší nižšia odozva pri hraní a samozrejme aj priama podpora streamovacej služby PlayStation Now.

Zdroj: tweaktown.com

Vylepšenie má podľa vyššie uvedeného zdroja mať spojitosť s patentovanou funkciou PlayStation Assistant, teda vlastným inteligentným asistentom pre PlayStation. To znamená, že hráči by mohli prostredníctvom hlasových príkazov spúšťať hry, aplikácie či dokonca aj komunikovať cez správy s ostatnými.

Ovládač by teda podľa týchto informácií mal priamo kooperovať s cloudovou infraštruktúrou spoločnosti, čím hráčom umožní vrhnúť sa do špecifických titulov bez prítomnosti hardvéru.

Nie všetko je ale isté. Len čas ukáže, či Sony technológiu skutočne implementuje do svojho ovládača, alebo pracuje na samostatnom zariadení určenom výhradne pre hranie prostredníctvom cloudu.