gesto

Google zmenil názor: Android 10 bude povoľnejší, táto funkcia konečne začne fungovať!

Ovládanie gestami, ktoré nahrádza tri tradičné softvérové tlačidlá, sa po prvý krát objavilo v operačnom systéme Android vo verzii 9 Pie.

Ovládanie gestami, ktoré nahrádza tri tradičné softvérové tlačidlá, sa po prvýkrát objavilo v operačnom systéme Android vo verzii 9 Pie. Aj keď riešenie fungovalo pomerne dobre, od ideálneho zase malo ďaleko. 

Lepšie gestá mali v tej dobe už zariadenia z dielní výrobcov Samsung, Huawei, OnePlus a samozrejme Apple. Google ovládanie gestami vylepšoval ďalej. Aktualizovanú podobu zaviedol do praxe spolu s operačným systémom Android 10.

Vysvitlo však, že ovládanie gestami, ktoré je priamou súčasťou operačného systému Android, nefunguje so spúšťačmi tretích strán. Tzv. launcher aplikácie sú medzi užívateľmi obľúbené. Systémové prostredie výrobcu vedia nahradiť riešením tretej strany.

Často pôsobia funkčnejšie, rýchlejšie a spoľahlivejšie, no lákadlom môže byť aj vzhľad a širšie možnosti prispôsobenia. Server AndroidPolice zistil, že obmedzenia už neplatia. Aspoň čiastočne.

android 10
Systémová navigácia v spúšťačoch tretích strán nebola podporovaná.

V nedávno predstavených modeloch Pixel 4 a Pixel 4 XL sa dajú používať spúšťače tretích strán aj v kombinácii s pôvodnými gestami operačného systému Android 10. Na iných zariadeniach s OS Android 10 však v kombinácii so spúšťačmi tretích strán nefungujú.

TIP REDAKCIE
Rusko vyšetruje Netflix, nepáčia sa mu filmy s LGBT tematikou

Autori si to vysvetľujú tak, že smartfóny Pixel 4 a Pixel 4 XL bežia pod ešte novšou verziou operačného systému Android 10, kde jen táto podpora už obsiahnutá. K slovu tak musí prísť aktualizácia, ktorá zariadenia s OS Android 10, ale aj staršími verziami, v tomto smere vylepší.

To bude určite dobrou správou pre všetkých fanúšikov spúšťačov ako Nova Launcher, Action Launcher a ďalších popredných aplikácií. Kedy by však mohla byť aktualizácia dostupná známe nie je.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať