android 11

OnePlus 7T Pro oficiálne: Rovnaký dizajn, mierne vylepšenia + verzia McLaren Edition

Spoločnosť OnePlus predstavila inovovanú vlajkovú loď druhého polroka menom OnePlus 7T Pro. Aktuálnemu predstaveniu predchádzala premiéra modelu 7T.

Spoločnosť OnePlus predstavila inovovanú vlajkovú loď druhého polroka menom OnePlus 7T Pro. Aktuálnemu predstaveniu predchádzala premiéra modelu 7T, ale aj OnePlus TV.

Kým OnePlus 7T a OnePlus TV boli po prvýkrát predstavené v Indii, OnePlus 7T Pro sa s odstupom niekoľkých dní ukázal na pódiu tlačovej udalosti v Londýne. Žiadne prekvapenie sa nekoná, novinka však za pozornosť stojí.

Výrobca zároveň ohlásil európsku dostupnosť pre OnePlus 7T. O dostupnosti pre OnePlus TV v Európe nepadlo ani slovo.

OnePlus 7T Pro vyzerá rovnako ako OnePlus 7 Pro, ktorý bol predstavený tento rok v máji. Zmeny v oblasti dizajnu sa nakoniec ani neočakávali. OnePlus 7T Pro prevzal podstatnú časť výbavy od súrodenca OnePlus 7T.

Disponuje ale o niečo väčšou OLED obrazovkou, ktorá má uhlopriečku 6,67 palca, vyššie rozlíšenie 3 120 x 1 440 pixelov, podporu pre HDR10+, jas 1000 nitov a hlavne 90Hz obnovovaciu frekvenciu.

oneplus 7T Pro
Foto: OnePlus

Výkon bude dávkovať Snapdragon 855+ spolu s 8 GB operačnou pamäťou RAM a 256 GB úložiskom typu UFS 3.0. Batéria je väčšia. Celková kapacita sa zastavila na hodnote 4 085 mAh. Batériu promptne nabije technológia Warp Charge, a tovýkonom 30W.

Hlavný snímač obrazu má rozlíšenie 48 Mpx, svetelnosť f/1.6 a je opticky stabilizovaný. Využíva Pixel Binning, teda spája informácie zo štyroch susediacich pixelov do jedného obrazového bodu.

oneplus 7 pro
Foto: OnePlus

Ďalej tu máme 16 Mpx širokouhlý fotoaparát so svetelnosťou f/2.2 a 117-stupňovým zorným uhlom. Širokouhlý formát je dostupný aj pri video zázname.

Pomocou tohto fotoaparátu sa dajú vytvárať detailné fotografie blízkych objektov, na čo slúži režim Super Macro. Tretí 8 Mpx snímač obrazu je spojený s teleobjektívom, ktorý sprostredkuje približne 3-násobné optické priblíženie.

Spoľahnúť sa môžem na nočný režim Nightscape 2.0 alebo sériové snímanie, ktoré v okamihu vyhotoví 20 snímok. Predný 16 Mpx fotoaparát je ukrytý vo výsuvnom mechanizme.

TIP REDAKCIE
OnePlus 10 Pro sa bude mimo Číny predávať s odlišnou výbavou. Čo si pod tým máme predstaviť?
oneplus 7T Pro
S OnePlus 7T Pro budú podľa výrobcu spokojní aj náruživí hráči

Už od výroby je súčasťou smartfónu užívateľské rozhranie OxygenOS, ktoré je postavené na najnovšej verzii operačného systému Android 10. V dlhodobom horizonte smartfón získa aktualizácie na Android 11 a Android 12. Vo výbave sa tiež nachádza NFC a stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos.

OnePlus 7T Pro môže sadnúť tým zákazníkom, ktorých oslovil OnePlus 7 Pro, no z nejakého dôvodu sa preň nerozhodli. Kto chce do mobilného zariadenia investovať menej peňazí, siahnuť môže po o málo skromnejšej verzii OnePlus 7T.

OnePlus 7T Pro

Ak si spomínate, OnePlus 7 Pro sa začal predávať prostredníctvom oficiálnych stránok výrobcu v základnej konfigurácii (6/128 GB) za 699 EUR. Model 7T Pro ide mierne vyššie, na cenu 759 EUR. Má ale viac pamäte.

Výrobca zároveň na európskom trhu spúšťa predaj OnePlus 7T bez prívlastku Pro, ktorý výrobca ocenil na 599 EUR. Predaj oboch zariadení odštartuje 17. októbra na oneplus.com/sk.

Edícia McLaren

OnePlus predstavil aj špeciálnu verziu smartfónu OnePlus 7T Pro McLaren Edition, ktorá má 12 GB operačnú pamäť RAM a 256 GB úložisko typu UFS 3.0. Pri nich hardvérové odlišnosti aj končia.

 mclaren
Foto: OnePlus

Edícia McLaren je iná hlavne vzhľadom. Čierno-oranžové prevedenie inšpirované ikonickou farbou Papaya Orange dopĺňa upravené užívateľské prostredie, ktoré má odlišné ikonky a rovnakú farebnú schému.

Do čierno-oranžového sa prezliekol aj systém, nielen zariadenie samotné.

V balení, ktoré sa taktiež nesie na vlne vzhľadu McLaren, sa nachádza okrem obvyklého príslušenstva ochranný kryt s povrchovou úpravou z alcantary. Edícia McLaren sa začne predávať od 5. novembra za 859 EUR.

OnePlus 7T Pro McLaren Edition si asi zadováži len skutočný fanúšik britskej automobilky.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať