fitbit versa 2

Fitbit Versa 2 oficiálne: OLED displej, podpora pre Spotify a dobrá cena

Spoločnosť Fitbit dnes oficiálne predstavila novú generáciu vydarených inteligentných hodiniek Fitbit Versa 2. Tu je všetko, čo o nich potrebuješ vedieť.

Spoločnosť Fitbit dnes oficiálne predstavila novú generáciu vydarených inteligentných hodiniek Versa. Dizajn hodiniek sa zásadnejšie nezmenil, čo však nie je prekážkou. Fitbit Versa 2 stále vyzerajú k svetu.

Vítanou novinkou je AMOLED displej s funkciou Always on, teda vždy zapnutej obrazovky. Displej je po stranách mierne zakrivený (2.5D sklo) a z predného panela zmizlo logo výrobcu.

Výrobca aktualizoval vnútorné komponenty s cieľom zrýchliť chod hodiniek a tiež samotného užívateľského prostredia, resp. operačného systému Fitbit OS. Hodinky majú iba jedno podlhovasté tlačilo na bočnej strane.

Foto: Fitbit

Fitbit Versa 2: Stále bez GPS

Vo výbave nájdeme NFC s podporou platobnej služby Fitbit Pay, optický snímač srdcového tepu, 3-osový snímač zrýchlenia, výškomer, WiFi, mikrofón, pulzovú oxymetriu (saturácia kyslíka v krvi) alebo batériu, ktorá vydrží na jedno nabitie 5 a viac dní. Nabije sa za dve hodiny.

Hliníkové telo je samozrejme vodotesné na úrovni normy 50m/5ATM. Nie, vstavané GPS sa v hodinkách stále nenachádza. Údaje umiestnenia budú hodinky čerpať z pripojeného Android alebo iOS smartfónu.

fitbit versa 2
Foto: Fitbit

Fitbit Versa 2: Určené pre športovcov

Fitbit Versa 2 sú primárne určené pre zápästia športovcov a vyznávačov aktívneho životného štýlu. Dokážu monitorovať viac ako 15 druhov športov vrátanie plávania, behania či cyklistiky, prítomné je nepretržité meranie srdcovej frekvencie a pokročilé meranie kvality spánku s inteligentným budíkom.

TIP REDAKCIE
Uber si od zákazníka vypýtal 600 dolárov: Na 9 hodín uviazol v zápche

Novinkou je digitálna asistencia Amazon Alexa s hlasovými príkazmi. V našich končinách ale táto služba podporovaná nie je. Hodinky zobrazia upozornenia zo smartfónu alebo prehrajú obľúbenú hudbu, bez ktorej sa pri cvičení nezaobíde množstvo aktívnych jedincov. Dostupná je podpora pre Spotify, Deezer a ďalšie populárne aplikácie z rôznych kategórií.

Foto: Fitbit

Ako centrum pre všetky športové údaje a štatistiky slúži aplikácia Fitbit app, ktorá je s hodinkami synchronizovaná. Remienok hodiniek je vymeniteľný. Nové remienky sa dajú zakúpiť priamo zo stránok Fitbit. Vybrať si môžete textíliu, kožu alebo trebárs kovový remienok.

Fitbit Versa 2: Cena a dostupnosť

Dobrou správou je, že si hodinky zachovali dostupnejšiu cenu. V e-shope výrobcu sa dajú predbežne objednať za 199,95 EUR. Špeciálna edícia stojí 229,95 EUR. Funkčne sa od tej bežnej verzie neodlišuje.

K štandardnému remienku dostanete ďalší remienok z tkanej textílie a bezplatný prístup k službe Fitbit Premium po dobu troch mesiacov. Maloobchodný predaj štartuje 15. septembra.

Fitbit Versa 2

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať