garmin

365.bank opäť inovuje. Na Slovensku spúšťa platenie hodinkami!

Ak ste hrdím nositeľom inteligentných hodiniek Garmin alebo Fitbit a zároveň využívate služby 365.bank, oddnes môžete na Slovensku svojimi hodinkami platiť.

Ak ste hrdím nositeľom inteligentných hodiniek Garmin alebo Fitbit a zároveň využívate služby 365.bank, oddnes môžete na Slovensku svojimi hodinkami platiť za rôzne produkty a služby.

365.bank je prvou bankou na Slovensku, ktorá služby Garmin Pay a Fitbit Pay prináša. Podľa prieskumu spoločnosti Mastercard je pripravených využívať bezkontaktné platby inteligentnými hodinkami, náramkami a šperkami 175 miliónov ľudí, teda štvrtina Európanov.

365 bank

Vysoký záujem o tento typ služby prieskum eviduje vo Švédsku (41 % obyvateľov), Francúzsku (34 % obyvateľov) či v Holandsku (27 %).

Podľa údajov 365.bank majú o tento druh služby záujem aj Slováci. Uvítalo by ju 35 percent opýtaných, čím prevyšujeme európsky priemer (24 %) a navyše sme sa zaradili na 2. miesto medzi krajinami s najväčším záujmom.

prieskum
Doplnkovou skupinou v rámci prieskumu boli aj technologicky zdatní ľudia. Spomedzi nich by možnosť platiť hodinkami ocenil každý druhý (51 %). Prieskum zároveň ukázal tiež iné zaujímavé zistenie. Až 61 % ľudí, ktorí využívajú smart hodinky, sa už ocitlo v situácii, keď potrebovali zaplatiť a nemali pri sebe hotovosť ani kartu.

Podľa Miroslava Lukeša, generálneho riaditeľa Mastercard pre Slovensko, patria Slováci vo využívaní bezkontaktných platieb k európskej špičke.

Ako platenie funguje?

Stačí sa prihlásiť v aplikáciách Fitbit alebo Garmin Connect, ktoré sú majiteľom inteligentných hodiniek týchto výrobcov určite dobre známe. Pre potvrdzovanie platieb si zvolíte 4-miestny PIN kód, zadáte údaje z vašej platobnej karty a v závere tieto detaily potvrdíte. Následne môžete hodinkami okamžite platiť.

365.bank

Do hodiniek, resp. aplikácie sa uloží akési virtuálne „dvojča“ vašej fyzickej platobnej karty s jedinečnými identifikátormi. Predajcovia a adresáti platieb tak nikdy nezískajú údaje z fyzickej karty, ale z jej tokenizovanej podoby.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!

Bezpečnosť je teda na najvyššej úrovni. Podobným spôsobom funguje napr. aj Google Pay.

platenie

PIN kód pre autorizovanie platieb stačí zadať raz za 24 hodín, poprípade potom, ako si dáte hodinky dole z ruky a opätovne nasadíte. PIN zadáte napríklad hneď ráno a počas celého dňa môžete komfortne platiť v obchodoch.

Podpora

Bezkontaktné platby podporujú modely hodiniek Forerunner 645, Fenix 5 Plus, Vívoactive3 a D2. Neskôr pribudnú ďalšie verzie. V prípade značky Fitbit ide o typy Fitbit Charge 3 Special Edition, Fitbit Versa a Fitbit Versa Special Edition, Fitbit Ionic a Fitbit Ionic: Adidas edition.

Zľavy

Zákazníci banky 365.bank si môžu do konca júna uplatniť 15 % zľavu na všetky produkty značky Fitbit, a to prostredníctvom e-shopu MALL.SK. Nákup je potrebné uhradiť platobnou kartou 365.bank. Predtým je nutné zadať zľavový kód s textom klient365.

Záujemcovia o zariadenia značky Garmin si môžu uplatniť do konca mája zľavu vo výške 30 % (na modely Vívoactive 3 a Vívoactive 3 Music) prostredníctvom odmeňovacieho programu Peniaze s5 na www.garmin.sk.

fitbit
Portfólio hodiniek Garmin

Pred kúpou hodiniek si aktivujú zľavu priamo v aplikácii 365 banky, zaplatia plnú výšku ceny platobnou kartou 365 a 30 % zľavu získajú vo forme cash backu, ktorý banka v rámci programu pripisuje na účet v pravidelných intervaloch.