POZOR: Slovákov sa snažia okradnúť. Volajú v mene NDS a pýtajú pokuty

Slováci si musia dávať pozor na všeličo. Byť obozretný sa oplatí aj v týchto dňoch, keď na telefóny nesmerujú len podvodné telefonáty z Afriky, ale aj priamo zo Slovenska.

Slováci si musia dávať pozor na všeličo. Byť obozretný sa oplatí aj v týchto dňoch, keď na telefóny nesmerujú len podvodné telefonáty z Afriky, ale aj priamo zo Slovenska. Vyplýva to z informácií, ktoré zdieľali Národná diaľničná spoločnosťWaze Slovensko.

Na slovenské telefónne čísla má volať niekto, kto o sebe tvrdí, že pracuje pre Národnú diaľničnú spoločnosť žiadajúc zaplatenie pokuty za jazdu po diaľnici bez platnej diaľničnej známky.

To, kedy sa telefonáty podvodníkov začali zatiaľ nie je presne jasné. Status bol zverejnený ešte 18. augusta, no je možné, že podvod začal skôr.

Dnes som mala telefonát v mene NDS, že moje vozidlo išlo po diaľnici bez diaľničnej známky a ako ideme riešiť pokutu atď….keď som povedala, že na mňa auto písané nie je, odrazu pán položil,“ píše sa v statuse.

TIP REDAKCIE
Huawei P50 Pro a P50 Pocket prichádzajú do Európy: Koľko budú stáť?

NDS upozorňuje: My pokuty neposielame

Národná diaľničná správa na svojej facebookovej stránke následne zverejnila príspevok, v ktorom objasňuje celý proces zasielania pokút.

POZOR! Ak motorista jazdí po diaľnici bez zakúpenej eDZ, nikto z našej spoločnosti mu NEVOLÁ a NERIEŠI POKUTU CEZ TELEFÓN. Pokuty chodia klasicky poštou, posielajú ich okresné úrady. Nenaleťte podvodným telefonátom,“ upozorňuje NDS verejnosť.

Total
39
Zdieľaní
Total
39
Zdieľať