TRAILER: Ruský seriál Chernobyl spojí haváriu elektrárne s agentom CIA

V roku 2019 sa tvorcovia rozhodli upriamiť pozornosť na Černobyľ. Oceňovaný seriál z produkcie HBO sa stal mimoriadne populárnym aj na Slovensku.

V roku 2019 sa tvorcovia rozhodli upriamiť pozornosť na Černobyľ. Oceňovaný seriál z produkcie HBO sa stal mimoriadne populárnym aj na Slovensku. Dovolíme si dokonca tvrdiť, že prekonal aj obrovský seriál, akým bol Game of Thrones.

Teraz sa však na celú situáciu ohľadom Černobyľu rozhodlo pozrieť Rusko. Nešťastný príbeh však nemá byť založený na informáciách, ktoré sú zapísané v knihe dejepisu.

Na nové informácie o seriáli upozornil server KinoPoisk, ktorý priblížil, že sa seriál pozrie na udalosti, ktoré sa stali medzi aprílom a decembrom 1986. Príbeh sa má pritom točiť okolo ukrajinskej sekcie KGB, ktorá sa mala dostať k informáciám, že o elektráreň prejavuje záujem dôstojník CIA, Albert Lenz, opisuje server AVmania. Sovieti proti nemu nasadia skúseného podplukovníka vojenskej kontrarozviedky, Andreja Nikolajeva. Hereckých úloh sa zhostili Dmitrij Uljanov a Igor Petrenko.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Netflix výrazne zvyšuje cenu svojho predplatného

Tvorcovia začali seriál natáčať ešte minulý október, čo naznačuje, že sa oba seriály o Černobyle natáčali súčasne, resp. ich natáčanie sa mohlo prekrývať. Ruský seriál by sa na obrazovky tamojšej televízie mal dostať už v októbri. Na internete sa nedávno objavil prvý trailer.

https://www.youtube.com/watch?v=9B2xPPy_y-s

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať