Seriál Chernobyl

Rusku došla trpezlivosť: Točí vlastný seriál Chernobyl, elektráreň zničí agent CIA

Seriál Chernobyl od HBO si získal obrovské množstvo fanúšikov po celom svete. Jeho príbeh ale aj napriek tomu nevonia úplne každému. A to vrátane Ruska.

Najnovší výtvor z dielne HBO si získal obrovské množstvo fanúšikov po celom svete. Nie je preto žiadnym veľkým prekvapením, že sa z minisérie Chernobyl postupom času stal najpopulárnejší seriál súčasnosti. Jeho príbeh ale aj napriek tomu nevonia úplne každému. A to vrátane Ruska.

Lepšie povedané miestnym médiám. Preto začali Rusi natáčať svoju vlastnú alternatívu, kde nespôsobí výbuch atómovej elektrárne kombinácia ľudského faktora a zlého návrhu reaktora, ale agent americkej tajnej služby CIA so zlými úmyslami. Tentokrát teda pôjde o fiktívny príbeh inšpirovaný šialenými konšpiračnými teóriami.

Ruské média vraj nedokážu prekusnúť niektoré fakty z minisérie od HBO, píše The Moscow Times. Obľúbený plátok Komsomolskaya Pravda dokonca označil Chernobyl za “karikatúru”, pretože má podľa jeho názoru “ďaleko od pravdy”. Konkurenti ruskej jadrovej energetiky chcú podľa neho iba pošpiniť reputáciu Ruska.

Za natáčaním alternatívy stojí ruská televízna stanica NTV a režisér Alexei Muradov, ktorý pracuje so scenárom, kde podľa dostupných informácií zahrnuli i domnienky konšpiračných teoretikov.

TIP REDAKCIE
mBank predstavila virtuálnu eKartu, poslúži pri nakupovaní cez internet

“Jedna z teórií tvrdí, že sa Američania infiltrovali do atómovej elektrárne v Černobyle, čo mnohí historici nevylučujú. V deň explózie bol na mieste agent nepriateľskej tajnej služby,” uviedol na margo chystaného seriálu. Vďaka tomu máme ako takú predstavu, čo asi tak môžeme od ruskej tvorby očakávať.

Kedy sa alternatívnej verzie dočkáme, momentálne netušíme. Zatiaľ vieme iba to, že už na nej pilne pracujú.

Total
176
Zdieľaní
Total
176
Zdieľať