Tvorcovia Černobyľu pre HBO pripravujú seriál na motív The Last of Us

The Last of Us je nepochybne jedna z najlepších hier posledných dvoch generácií herných konzol PlayStation. Príbeh Joela a Ellie príde aj na TV obrazovky!

The Last of Us je nepochybne jedna z najlepších hier posledných dvoch generácií herných konzol PlayStation. Starší Joel a pubertiačka Ellie sú okrem herného sveta priam stvorení aj pre filmové plátno. Ak by sa vám takéto prepojenie dvoch svetov páčilo, máme dobré správy.

Server Hollywood Reporter totiž zistil, že HBO takéto spojenie herného a filmového sveta skutočne pripravuje. Celý projekt na starosť dostal Craig Mazin, ktorého pravdepodobne poznáte z cenami ovenčeného miniseriálu Černobyľ.

Azda dôležitejší je ešte scenár, o ktorý sa postará Neil Druckmann priamo z vývojárskeho štúdia Naughty Dog. Prvá séria seriálu sa pritom zameria na to, čo sa stalo počas prvej hry, no sem tam sa možno odtrhne a načne aj dej pokračovania. Druckmannovi bude pomáhať prezident vývojárskeho štúdia, Evan Wells.

Financovanie filmového, resp. seriálového spracovania The Last of Us si na starosť zobrala spoločnosť Sony Pictures Television a PlayStation Productions. Veríme, že prvý veľký projekt na motív hier PlayStation zožne úspech. V hernom svete je kvalitných príbehov viac než dosť a práve The Last of Us patrí k špičke.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Ako si úplne nezničiť batériu v smartfóne? Stačí poznať tento jednoduchý trik!

Tak čo, tešíte sa?

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať