Elektráreň v Černobyle

Černobyľ bude oficiálnou turistickou atrakciou. Ukrajina ho chce ukázať svetu

Ukrajina vdýchne Černobyľu nový život. Už onedlho z neho totiž spraví oficiálnu atrakciu pre zvedavých turistov.

Ukrajina vdýchne Černobyľu nový život. Už onedlho z neho spraví oficiálnu atrakciu pre zvedavých turistov. Atómová elektráreň im vraj doteraz kazila imidž, tak to chcú konečne napraviť, prezradil nedávno zvolený ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky.

Ako informuje CNN, k oznámeniu došlo krátko po tom, čo svet pohltila mini séria z dielne HBO. Seriál Chernobyl si získal ako množstvo odporcov, tak aj obrovské množstvo fanúšikov, ktorí sa práve vďaka nemu rozhodli, že miesto explózie na východe Európy osobne navštívia.

“Musíme dať tejto oblasti Ukrajiny nový život. Černobyľ bol donedávna negatívnou súčasťou ukrajinskej značky. Je čas, aby sme to zmenili,” prezradil Zelensky.

“Černobyľ je unikátne miesto na tejto planéte, kde sa príroda spamätáva z katastrofy, ktorú spôsobil človek. Toto miesto musíme ukázať celému svetu: vedcom, ekológom, historikom a aj turistom.”

Nefungujúca atómová elektráreň je síce prístupná už dnes, ide však iba o pár lepšie dostupných oblastí. A práve tieto obmedzenia by mali byť v neďalekej budúcnosti minulosťou. Turisti tak budú mať k dispozícii podstatne širšiu paletu možností, ako je tomu v týchto dňoch.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!
Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať