Slováci súhlasia: Chernobyl si získal srdcia fanúšikov aj u nás

To sa však nedá povedať o Rusoch.

1
cernobyl
Foto: HBO

Nový miniseriál Chernobyl si už od prvého dielu získaval uznanie fanúšikov po celom svete. Teraz, po úspešnom odvysielaní poslednej epizódy, sú pozitívne odozvy ohľadom kvality ponúknutého zážitku doslova nezastaviteľné, a to aj u nás na Slovensku.

Dôkazom toho tvrdenia je aj anketa, ktorú sme umiestnili do nášho článku o Chernobyle ako najúspešnejšom seriáli všetkých čias, čo potvrdzuje aj jeho hodnotenie ja IMDb a iných hodnotiacich portáloch.

Skvelé hodnotenia

Celkovo sme z vašej strany získali 390 hlasov. Až 81 percent z vás ohodnotilo seriál najlepším možným hodnotením (5). Druhú priečku obsadilo, prekvapivo, najhoršie hodnotenie (1), ktorému patrí 12 percent hlasov. Hodnotenia 4, 3 a 2 získali 5 percent, 2 percentá a 1 percento hlasov.

Výsledok ankety je jasným náznakom, že Chernobyl dokázal len v piatich epizódach ponúknuť divákom epický zážitok, ktorému prišli na chuť takmer všetky generácie.

Miniseriál sa však predsa len niektorým nepáčil, a to predovšetkým Rusom. Tí sa totiž rozhodli zapracovať na vlastnej verzii seriálu, v ktorom za explóziu Chernobylu môže agent CIA. Viac o tejto téme sme sa venovali v samostatnom článku.