Pilot sa pokúsil dostať z Francúzska do Anglicka na lietajúcom hoverboarde. Spadol do mora

Existuje nepísaný zoznam aktivít, ktoré by človek jednoducho nemal skúšať. Prelet nad Lamanšským prielivom na lietajúcom hoverboarde je pravdepodobne jednou z nich.

Existuje nepísaný zoznam aktivít, ktoré by človek jednoducho nemal skúšať. Prelet nad Lamanšským prielivom na lietajúcom hoverboarde je pravdepodobne jednou z nich, o čom sa na vlastnej koži presvedčil Franky Zapata – pilot, ktorého cesta neprebehla presne podľa plánu. Na novinku upozornil server Engadget.

Franky je jedným z tvorcov Flyboard Air. Na svojom futuristickom zariadení, ktoré vyzerá ako personálny lietajúci tanier, sa pokúsil preletieť z Francúzska do Anglicka. Pokiaľ by sa mu to podarilo, zapísal by sa do nejednej knihy rekordov.

Netrafil sa na platformu

Let ale neprebehol podľa očakávaní. Počas pokusu o pristátie za účelom doplnenia paliva sa totiž Franky netrafil na platformu, čo malo za následok jeho nepríjemný pád do mora. „Je to obrovské sklamanie,“ povedal jeden z členov tímu. „Platformu minul zrejme len o niekoľko centimetrov.“

Flyboard Air dokáže ísť rýchlosťou až 140 km/h, pričom ako palivo mu slúži petrolej. Na zariadení mal Zapata preletieť Lamanšský prieliv v priebehu len 20 minút. „Šancu na úspech odhadujem tak na 30 percent,“ povedal Franky ešte pár týždňov pred štartom.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Tím stojaci za Flyboard Air však nemusí smútiť. O „prostriedok“ totiž prejavila záujem Francúzska agentúra pre obstarávanie obranných zariadení. Zapatovi zaplatila 1,3 milióna eur za prerobenie technológie tak, aby sa dala využiť aj v logistike či, pochopiteľne, ako vojenská pomôcka.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať