HTC aj naďalej padá. Začiatok tohto roka bol pre výrobcu jedným z najhorších

S HTC to vyzerá bledo.

3
htc
HTC U11

Taiwanská spoločnosť HTC má časy najväčšej slávy dávno za sebou. Niekdajší významný hráč mobilného priemyslu sa v súčasnosti nenachádza ani v TOP desiatke najväčších výrobcov smartfónov. 

Podľa dostupných údajov bol január 2020 druhým najhorším mesiacom v podnikaní spoločnosti HTC. Divízia mobilných telefónov vygenerovala aj spolu s VR odvetvím len 16 miliónov dolárov.

Oproti decembru 2019 ide o 21,4 % pokles, ktorý však bol viac-menej očakávaný. Pokles tržieb je v novom roku prirodzený, keďže počas vianočných sviatkov predaj spotrebnej elektroniky často vrcholí.

Horšie to vyzerá v medziročnom porovnaní. Oproti januáru 2019 tržby poklesli o 52,4%. Vtedy výrobca dosiahol tržby na úrovni 33 miliónov dolárov. HTC tak aj naďalej padá a nič nenasvedčuje tomu, že sa na tom niečo v tomto roku zmení.

HTC

Spoločnosť HTC ale optimizmus neopúšťa. Od minulého roka má nového riaditeľa, Yvesa Maitresa, ktorý predtým niekoľko rokov pôsobil vo vedení telekomunikačnej firmy Orange Group.

htc
Yves Maitres – nový generálny riaditeľ HTC. Foto: China Times

Nový šéf priznal, že HTC zanedbalo vývoj smartfónov. Spoločnosť nasmerovala svoje zdroje do výskumu a vývoja zariadení pre virtuálnu realitu, kde sa výrobcovi aspoň istým spôsobom darí.

Riaditeľ dokonca pochválil konkurenciu, výrobcov Apple, Samsung a Huawei, ktorí podľa neho odviedli dobrú prácu. Dodal však, že HTC má v pláne ponúknuť zákazníkom vlajkovú loď s najlepším „hardvérom a fotoaparátom“.

Výrobca chce zacieliť na prémiovú triedu zriadení, ktoré by mal predávať na ekonomicky silných trhoch, teda hlavne v USA, Japonsku či napríklad v západnej Európe. Teraz si len musíme počkať na to, ako sa sľuby pretavia do skutočnosti.

Či sa výrobcovi podarí oživiť záujem zo strany zákazníkov je prinajmenšom otázne. Konkurencia má mimoriadne silnú pozíciu.