vypadok internetu

V britskej obci pravidelne vypadával internet. Záhadu sa podarilo vyriešiť po 18 mesiacoch

Obyvateľov malej obce Aberhosan, ktorá sa nachádza v Spojenom kráľovstve (časť Wales), trápil celých 18 mesiacov jeden nepríjemný problém. Každé ráno o 7. hodine vypadol v celej dedine internet.

Výpadky širokopásmového pripojenia nie sú ničím výnimočným. Ak sa však dejú pravidelne v rovnaký čas a navyše zasahujú širšiu oblasť namiesto konkrétnej prípojky, záhada je na svete.

O nevšednom technologickom probléme informuje spravodajstvo BBC.

Technici poskytovateľa internetového pripojenia (spoločnosť Openreach) sa snažili problém vyriešiť výmenou kabeláže, keďže predpokladali, že komplikáciu spôsobuje práve poškodené alebo chybné vedenie.

To ale nepomohlo a internet pravidelne vypadával aj naďalej.

internet
Časť obce Aberhosan z pohľadu služby Google Street View.

Technici sa však nevzdali a pokračovali v pátraní po príčine výpadkov. Do obce so sebou vzali špeciálne monitorovacie zariadenie, spektrálny analyzátor, ktorý identifikoval zdroj rušenia.

Technikov zaviedol do domu miestneho obyvateľa, ktorý si každé ráno o 7:00 púšťal svoj starý televízor. Práve ten bol zdrojom silného šumu, ktorý spôsoboval rušenie elektronických zariadení.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!

Moderné širokopásmové pripojenie na internet tak vyradil z prevádzky televízor, ktorý mal svoje najlepšie roky dávno za sebou. Dotyčný obyvateľ prirodzene nevedel, že jeho starý televízor spôsobuje výpadky internetu v obci. Prisľúbil ale, že ho okamžite prestane používať.

Inžinier z Openreach Michael Jones potvrdil, že po zistení chyby sa problém s pravidelnými výpadkami pripojenia už neopakoval. Verejnosti zároveň odporučil, aby sa ubezpečila, že používa len certifikované elektrické spotrebiče, ktoré spĺňajú aktuálne normy.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať