Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold je pripravený. Hi-tech novinka bude dostupná od septembra

Nadčasový Galaxy Fold z dielne spoločnosti Samsung je konečne dokončený. Výrobca spotrebnej elektroniky už čoskoro spustí predaj.

Nadčasový smartfón Galaxy Fold z dielne spoločnosti Samsung je konečne dokončený. Výrobca spotrebnej elektroniky odstránil posledné nedostatky a už čoskoro spustí predaj. Deň D nastane podľa slov giganta v septembri.

Nevieme však povedať, ktorý deň. Dozvedeli sme sa iba to, že vývoj úspešne skončil a z nedokončeného prototypu je už v týchto dňoch hotový produkt.

Samsung trápilo hneď niekoľko konštrukčných problémov, ktoré súviseli aj s flexibilným displejom. Príchod ambiciózneho skladacieho smartfónu bol preto nakoniec odložený. Až dodnes sme ale nevedeli povedať, na ako dlhú dobu.

Prehľad zmien a vylepšení:

  • Vrchná ochranná vrstva displeja Infinity Flex bola potiahnutá až za rámik, takže je zrejmé, že je neoddeliteľnou súčasťou konštrukcie displeja a nie je určená na odstránenie.
  • Galaxy Fold obsahuje ďalšie vylepšenia, ktoré lepšie chránia prístroj pred vonkajšími časticami a zároveň zachovávajú jeho osobité skladacie vyhotovenie:
    • Horná a spodná časť pántu bola spevnená novo pridanými ochrannými krytmi.
    • Pre zvýšenie ochrany displeja Infinity Flex boli pod displej pridané ďalšie kovové vrstvy.
    • Priestor medzi pántom a telom smartfónu Galaxy Fold sa zmenšil.
Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Od septembra

Galaxy Fold si budeme môcť zaobstarať počas septembra. Otázne zostáva už iba to, či aj na Slovensku. Keďže bude k dispozícii obmedzené množstvo kusov, existuje tu nemalá pravdepodobnosť, že prídeme na rad až trošku neskôr ako USA alebo západná Európa. Viac bližších informácií sa dozvieme už čoskoro.

„Všetci v Samsungu oceňujeme podporu a trpezlivosť, ktorých sa nám od fanúšikov smartfónu Galaxy na celom svete dostalo. Vývoj smartfónu Galaxy Fold zabral mnoho času a sme hrdí na to, že sa o neho môžeme podeliť so svetom a tešíme sa, až ho ponúkneme spotrebiteľom,” uvádza tlačová správa.

Pokročilá technologická výbava a skladacia konštrukcia nebudú však pre každého. Samsung si totiž chce za mobilnú novinku pýtať neľudský vysokú sumu. Potenciálni záujemcovia by mali mať poruke minimálne 2 000 eur.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať