Lexus chce plnej elektrifikácie dosiahnuť do roku 2025. Pracuje aj na zaujímavej technológii

Lexus patrí medzi ďalšiu automobilku, ktorá chce v čo najbližšom období ponúkať elektrické vozidlá. Konkrétne chce plnej elektrifikácie dosiahnuť do roku 2025, informuje server Digital Trends.

Lexus patrí medzi ďalšiu automobilku, ktorá chce v čo najbližšom období ponúkať elektrické vozidlá. Konkrétne chce plnej elektrifikácie dosiahnuť do roku 2025, informuje server Digital Trends.

Výrobca patriaci pod Toyotu však plánuje veci spraviť “trochu inak”. Práve preto pracuje na technológií elektromotorov integrovaných priamo do kolies. Zaujímavých noviniek sa však dočkáme aj v oblasti dizajnu.

Dcérska spoločnosť sa doposiaľ zameriavala predovšetkým na hybridné vozidlá. Ako sme už ale naznačili vyššie, automobilka sa konečne rozhodla vziať si príklad z materskej spoločnosti.

Elektrifikovaný variant každého modelu

Lexus tvrdí, že do roku 2025 chce mať v ponuke elektrifikovaný variant každého svojho modelu. Skvelou novinkou je aj oznámenie ohľadom vývoja záhadnej novej platformy určenej pre elektrické vozidlá, do ktorej výrobca údajne investuje nemalé peniaze.

Lexus – FOTO: autocar.co.uk

Elektromotory v kolesách

K veci sa vyjadril aj viceprezident Lexusu Koji Sato. Tvrdí, že množstvo a typ vyrábaných modelov sa bude odvíjať od dopytu. Aktuálne však najviac ráta s hybridmi, batériovými elektromobilmi, plug-in hybridmi a vozidlami s palivovými článkami.

Okrem toho naznačil, že spoločnosť pracuje aj na veľmi zaujímavej technológií, ktorej podstatou je integrácia elektromotorov priamo do kolies. To znamená, že každé koleso bude poháňať samé seba, a to nezávisle od ostatných.

Technológia je však stále len v ranom štádiu vývoja, keďže na trh má doraziť až o niekoľko rokov: “Motor vo vnútri kolies zatiaľ existuje len ako koncept. Potrvá niekoľko rokov, kým bude technológia funkčná. Určite však na ňu nezanevrieme,” sľubuje Sato.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: 4ka zverejnila vianočnú ponuku na rok 2021. Zlacňuje služby aj telefóny!

Pokrok ovplyvní dizajn

Príchod elektromobilov značne ovplyvní dizajn, ktorý je pre Lexus už dlhé roky typický. Keďže elektrické autá nepotrebujú až tak vysoký prívod chladiaceho vzduchu, Lexus zrejme bude musieť upustiť od masívnej masky chladiča, ktorá je jednou z hlavných súčastí reprezentujúcich unikátny dizajn.

Náhľad nového prevedenia by sa nám mal naskytnúť ešte tento rok, a to počas udalosti Tokyo Auto Show, ktorá sa bude konať na prelome októbra a novembra.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať