Apple Watch

OLED bude minulosťou: Budúcoročné Apple Watch ponúknu microLED displej

Budúcoročná generácia hodiniek Apple Watch by mala prísť s displejom, ktorý ponúkne takzvanú microLED technológiu.

Budúcoročná generácia inteligentných hodiniek z Kalifornie by mala prísť s displejom, ktorý ponúkne microLED technológiu. Používatelia nových Apple Watch sa v takom prípade môžu tešiť na lepšiu energetickú efektivitu aj väčšiu batériu, čo v konečnom dôsledku predĺži výdrž na jedno nabitie.

Vyplýva to z informácií, ktoré v uplynulých dňoch priniesol dodávateľský reťazec kalifornského jabĺčka, píše web 9to5Mac. Apple má momentálne viesť kľúčové obchodné rokovania s viacerými ázijskými výrobcami zobrazovacích panelov, aby si zabezpečil dostatok súčiastok pre jeden zo svojich nadchádzajúcich produktov.

S novým microLED displejom nepríde však tohtoročný iPhone a ani tohtoročné Watch, ale až ich budúcoročná generácia. A to isté možno očakávať aj od budúcoročnej generácie iOS smartfónu. Problém tu tkvie v tom, že hromadná výroba začne o osem mesiacov. K predstaveniu oboch typov spotrebnej elektroniky dôjde už o pár týždňov.

MicroLED vs. OLED

Ak sa tak predsa len stane, Apple nahradí súčasnú OLED technológiu, ktorá je síce dobrá, no nie tak, ako je dobrá microLED alternatíva. V čom teda spočíva hlavný rozdiel?

TIP REDAKCIE
Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?

Podobne ako OLED, aj microLED technológia ponúka krásne farby, reálne vyzerajúcu čiernu alebo špičkové pozorovacie uhly. Vyniká však jasom, energetickou efektivitou aj fyzickou kompaktnosťou, preto jej stačí menej priestoru. Vďaka tomu môže napríklad porásť kapacita batérie a spolu s ňou porastie i výdrž.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať