apple watch

Pohľad do histórie: Ako si viedol prvý rad hodiniek Apple Watch?

Posledné dni je jednou z najrozoberanejších tém na internete odchod slávneho dizajnéra, menovite Jonyho Ivea, z Apple. Reč je o mužovi, ktorému sa pripisuje obrovský podiel na úspechu populárnych produktov ako je iPod, iPhone či iPad.

Posledné dni je jednou z najrozoberanejších tém na internete odchod slávneho dizajnéra Jonyho Ivea z Apple. Reč je o mužovi, ktorému sa pripisuje obrovský podiel na úspechu populárnych produktov ako je iPod, iPhone či iPad.

Denník WSJ sa však rozhodol pozrieť hlbšie do Jonyho histórie a odhalil zaujímavú “pikošku” týkajúcu sa ďalšieho populárneho produktu od Apple – Apple Watch. Získané informácie ďalej spracoval web Phone Arena.

Tim Cook odobril realizáciu projektu

Jony Ive bol zodpovedný nielen za dizajn obľúbených produktov, ale taktiež to bol práve on, komu napadlo preniesť iPhone do menšej a kompaktnejšej podoby, teda do Apple Watch. Tento nápad bol okamžite znegovaný teóriami, že zariadenie tohto štýlu by neponúkalo dostatočne veľa na to, aby si ho ľudia kúpili. Tim Cook ale videl veci inak a dal projektu zelenú.

Poctivá snaha

Ive sa okrem dizajnu hodiniek staral aj o softvérové rozhranie. Denne sa stretával so softvérovými inžiniermi za cieľom vytvoriť hexagonálnu mriežku aplikácií. Okrem nich však konzultoval aj s ostatnými výkonnými vedúcimi, predovšetkým ohľadom postavenia Apple Watch na trhu. On sám videl hodinky ako skvelý módny doplnok, pričom ostatní ich videli len ako pomôcku k iPhonu.

Napriek niekoľkým nezhodám sa však dospelo ku konečnému kompromisu. Hodinky sa predávali ako doplnky k iPhonom, pričom vyšla aj samostatná zlatá verzia, ktorá bola nacenená na 17 tisíc USD (15 tisíc EUR).

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Sklamanie za sklamaním

Konečne sa dostávame k zaujímavej skutočnosti, ktorou sú predajné čísla. V prvom roku Apple Watch ani zďaleka nezarobili toľko, koľko všetci očakávali. Predpokladaný počet predaných kusov bol 40 miliónov. V skutočnosti sa ich však predalo len 10 miliónov. Sklamaním bola aj zlatá edícia, z ktorej sa tisícky kusov nikdy nepredali.

Krátko po tomto devastujúcom neúspechu sa Jony stretol s Timom a oznámil mu, že na svojich ramenách už nechce nosiť bremeno, ktorým boli povinnosti spojené s denným manažmentom.

Total
37
Zdieľaní
Total
37
Zdieľať